Wygląda na to, że Square Enix zapowiada nową odsłonę Deus Ex

Mankind Divided?

Square Enix prowadzi „interaktywną prezentację” nowej gry od zachodniego studia i wygląda na to, że mamy do czynienia z kolejną odsłoną Deus Ex.

1
Czy to Deus Ex: Mankind Divided?

Użytkownik „CantKillProgress” gra w „Project CKP” w serwisie Twitch. W celi leży i spaceruje mężczyzna, przesłuchiwany przez tajemniczych złoczyńców. Wszyscy mówią ze wschodnim akcentem, a oglądający mogą podobno podejmować wybory, wpisując komendy na czacie.

Prezentacja ma zakończyć się jutro. Można spodziewać się, że dowiemy się wtedy, z jaką grą mamy do czynienia.

„Cant Kill Progress” brzmi jak nawiązanie do serii Deus Ex. Jednym z kluczowych elementów tego cyklu są cybernetyczne modyfikacje ciała i związane z tym rozterki moralne i filozoficzne.

Czym jest jednak Project CKP? W marcu 2014 roku Square Enix zarejestrowało nazwę Deus Ex: Mankind Divided. Możliwe, że oglądamy właśnie zapowiedź tego tytułu.

W październiku 2013 roku David Anfossi - szef studia odpowiedzialnego Deus Ex: Human Revolution i Thief - ujawnił plany na Deus Ex: Universe.

„Koncept stojący za Deus Ex: Universe to budowa rozwijającego się, połączonego świata” - komentował wtedy menedżer z Eidos Montreal.

„To obietnica dostarczania wartościowej zawartości i regularnego rozwijania serii, a także budowa głębokiego spisku, obejmującego kilka połączonych odsłon Deus Ex, tworząc bogatsze wrażenia.”

Anfossi wyjaśniał, że mowa o grach na PC i konsole, a także dodatkowych „doświadczeniach”, takich jak produkcje na smartfony i tablety, książki czy komiksy. Możliwe, że Mankind Divided jest częścią tego uniwersum.

Cokolwiek by się nie działo, menedżer sam potwierdził w październiku 2013 roku, że zespół Human Revolution pracuje nad nową odsłoną Deus Ex na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Jeszcze trochę cierpliwości.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami