Skip to main content

Elon Musk trzyma przy łóżku broń z Deus Ex. Miliarder chwali się repliką

Twitter: Bunt Ludzkości.

Miliarder Elon Musk pochwalił się na Twitterze zdjęciem stolika przy swoim biurku. Oprócz puszek po dietetycznej koli i bibelotów, właściciel trzyma tam też... replikę rewolweru z gry Deus Ex.

Jak większość postów przedsiębiorcy w mediach społecznościowych, także ta wiadomość spotkała się z ogromnym zainteresowaniem internautów. Komentowano praktycznie każdą rzecz na zdjęciu: puste puszki po dietetycznej coli, którą celebryta najwidoczniej bardzo lubi, ozdobny pistolet skałkowy z obrazem Jerzego Waszyngtona oraz, oczywiście, replikę rewolweru .357 Diamod Back z gier Deus Ex: Bunt Ludzkości i Rozłam Ludzkości.

Jeden z użytkowników portalu, posługujący się pseudonimem GeneralAnubis, zwrócił jednak uwagę, że to „dość marnej jakości replika z drukarki 3D, którą można zamówić w większości drukarni”. Ciężko powiedzieć, dlaczego miliarder trzyma przy łóżku taką „zabawkę”. Post spotkał się jednak z dość krytycznym odzewem, gdyż temat promowania posiadania broni palnej budzi kontrowersje w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o samo występowanie rewolweru w grze, to Diamondback jest bronią, którą Adam Jensen może dość wcześnie dodać do swojego arsenału. Używa jej w prologu pierwszej gry, a potem bez większych problemów można ją znaleźć w świecie gry. Posiada dość dużą moc obalającą i duży potencjał do ulepszeń, dzięki czemu nadaje się dla graczy preferujących walkę zamiast skradania się.

Musk nie doprecyzował jednak, czy jest fanem serii Deus Ex, czy też replikę nabył z jakiegoś innego wyglądu. Miliarder od dawna dzielił się w mediach społecznościowych swoimi zainteresowaniami, w tym szeroko pojętą popkulturą, zatem można się domyślać, że zna i lubi ten cykl gier.

Read this next