Nowa odsłona klasycznego Asteroids będzie sieciową grą na PC

W stylu Space Engineers.

Atari kontynuuje wskrzeszanie zasłużonych licencji. Po Alone in the Dark oraz Haunted House nadszedł czas na Asteroids, wydane pierwotnie w 1979 roku na automatach.

1
Grafika nieco się zmieniła od 1979 roku

Wtedy zabawa polegała na strzelaniu białym trójkątem do zagrażających nam asteroidów, lecz teraz - w Asteroids: Outpost - koncept został znacznie rozbudowany. Mamy do czynienia z sieciową grą z gatunku survival, zmierzającą na PC.

Gracze będą wydobywać surowce z asteroidów, budować bazy i bronić jest przed atakami innych graczy, a wszystko to w otwartym świecie.

Nie zabraknie także systemu rzemiosła, dzięki któremu skonstruujemy nowe elementy wyposażenia dla postaci i dla naszego schronienia. Trzeba jednak uważać na deszcze meteorytów, gotowych zrujnować nasze zabudowania.

„Asteroids to jedna z najbardziej zasłużonych licencji w naszym bogatym portfolio i nie możemy się doczekać, by przenieść ją do współczesnego świata gier wideo” - komentuje Fred Chesnais, dyrektor generalny w Atari.

2

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami