Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Atari rozważa odświeżenie marek takich jak Tempest i Missile Command

Asteroids: Outpost debiutuje na Steam Early Acces.

Todd Shallbetter, prezes Atari, zasugerował, że trwają prace nad odświeżeniem klasycznych marek popularnych w latach świetności firmy - jak choćby Missile Command.

Jego wypowiedź towarzyszy premierze Asteroids: Outpost w dziale Wczesnego Dostępu na Steamie. Gra nie ma praktycznie nic wspólnego z oryginałem z 1979 roku. To survivalowa produkcja, w której gracze zbierają minerały i rozbudowują bazę.

Shallbetter nazwał tego typu produkty „nowymi narodzinami” starszych serii i gier.

- Asteroids to pierwszy cykl, który narodził się na nowo. Rozważamy podjęcie podobnych kroków w stosunku do innych klasycznych tytułów takich jak Warlords, Adventure, Tempest czy Missile Command.

Niedawno na Steam trafiła wczesna wersja nowej odsłony Alone in the Dark, również odcinającej się od poprzednich części cyklu. Atari pracuje także nad kolejnym wcieleniem RollerCoaster Tycoon. Obydwie te produkcje spotkały się do tej pory z negatywnymi reakcjami graczy.

Niedawno informowaliśmy, że Atari skutecznie blokuje premierę strzelanki TxK na konsoli PS Vita, oskarżając autora o plagiat gry Tempest 2000 z 1994 roku - produkcji, której projektantem był właśnie twórca TxK.

O autorze
Komentarze