Niezależna strzelanka usunięta z platformy Steam po groźbach dewelopera

Twórca gry: „zabiję Gabe'a Newella”.

Niezależna strzelanka Paranautical Activity została usunięta ze Steama, po tym jak poirytowany twórca obiecał na Twitterze, że zabije Gabe'a Newella - szefa firmy Valve.

1

Deweloper Mike Maulbeck nie był zadowolony z faktu, że jego tytuł reklamowany był jako część programu Early Access, pomimo faktu, że prace zostały już zakończone.

„Najpierw zmuszają mnie do opóźnienia premiery, bo nie mogę wydać gry w weekend, a teraz to” - napisał na Twitterze zdenerwowany twórca. „Steam to pozbawiona kompetencji k*** gó***.”

„Pie******* Steam wyciąga mi pieniądze z kieszeni. Błędnie informują, że moja gra nie jest ukończona” - dodał Maulbeck w nie mniej przyjaznym tonie.

Czarę goryczy przelał jednak ostatni wpis, który został już usunięty z Twittera: „Zabiję Gabe'a Newella. Umrze.”

„Jesteśmy zazwyczaj otwarci na partnerów wyrażających swoje frustracje lub inny punkt widzenia w kontaktach z nami lub bezpośrednio przez serwisy społecznościowe czy media. Ale jeden z wpisów mówił o zabiciu naszego kolegi. Takie groźby przekraczają granicę” - napisało Valve w oświadczeniu przesłanym do dewelopera.

„Moja gorąca głowa i nadmierne angażowanie się już wcześniej obracały się na moją niekorzyść” - dodał Maulbeck w wypowiedzi dla Eurogamera. Deweloper zapewnia, że już nigdy nie stworzy gry, a obecnie rozważa „zabicie się lub podjęcie pracy w sklepie z elektroniką.”

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami