The Vanishing of Ethan Carter ukaże się za około cztery miesiące

Czy gra Adriana Chmielarza trafi na PS4 i Xbox One? „Jeśli się spodoba...”

Gra przygodowa The Vanishing of Ethan Carter - nowy projekt Adriana Chmielarza i jego studia The Astronauts - ukaże się za około cztery miesiące.

- Będziemy mieli prawdopodobnie najgorszy z możliwych terminów premiery, w środku lata... - przyznał polski producent w rozmowie z Eurogamerem. - Jest ciepło i jest lato, kto chce grać w tytuł o jesieni?

Obecnie jedyna potwierdzona platforma docelowa to PC, ale wersje na PlayStation 4 i Xbox One są prawdopodobne.

- Szczerze mówiąc, brak konwersji byłby idiotyczny. Może to nieco za mocne słowo, ale wiadomo, o co mi chodzi. Jeśli gra spodoba się ludziom... To będzie pierwsza rzecz, jaką zrobimy.

Deweloper przyznaje, że jest już po pierwszych rozmowach z producentami konsol nowej generacji. Sony było podobno zainteresowane i chciało przekazać już twórcom zestawy deweloperskie PS4.

- Microsoft był nieco bardziej cichy, ale ostatnio to się zmieniło - dodał Chmielarz. - Myślę, że ostatnio się obudzili. Mamy dobre relacje z obiema firmami.

Dev-kity zaproponował także Microsoft, lecz twórcy czekają z ich przyjęciem na okres po premierze wersji PC. „Gdy skończymy z Ethan, na pewno się po nie zgłosimy.”

- Teraz dają zestaw lub dwa za darmo, ponieważ chcą twojej gry na swojej platformie, co jest świetne - mówił Chmielarz.

Microsoft musi jednak zrezygnować z wymogu wydawania tytułu w pierwszej kolejności na Xbox One - uważa deweloper. Taki wymóg firma stawia twórcom niezależnym, w przypadku projektów dostępnych także na PC czy PlayStation 4.

W The Vanishing of Ethan Carter wcielimy się w detektywa obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami i postaramy się rozwikłać sprawę porwania pewnego chłopca. Akcja rozgrywać się będzie na początku XX wieku. Podczas rozgrywki wykorzystamy niecodzienne umiejętności naszego bohatera, jak też bardziej tradycyjne narzędzia detektywistyczne.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami