Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zaginięcie Ethana Cartera - Poradnik, Opis przejścia

Poradnik do Vanishing of Ethan Carter: Pełny opis przygody, chronologia scen, zagadki.

Witamy w poradniku i solucji do gry Zaginięcie Ethana Cartera (ang. The Vanishing of Ethan Carter). Znajdziecie tutaj pełny opis przejścia przygody, chronologię scen i rozwiązanie wszystkich zagadek, łącznie z zakończeniem gry.

Gra składa się z kilku opowieści. Aby poznać zakończenie, trzeba odkryć je wszystkie. Choć Zaginięcie Ethana Cartera to produkcja z otwartym światem, więc i kolejność poznawanych zagadek jest dowolna, to zalecamy tę zaproponowaną przez nas.

Przygoda umiejstowiona w Red Creek Valley stawia na powolną rozgrywkę i szczegółową eksplorację świata. Warto przyglądać się każdym napotkanym przedmiotom, choćby zegarom, czytać porozrzucane kartki oraz listy, czy wreszcie zerkać na pojawiające się w kilku domach książki. Warto również wbiec w tunel kolejowy, po wyjściu z którego rozpoczynamy przygodę. Wraz z przedstawioną chronologią opowiadań, pomoże to w odczytaniu przesłania historii Ethana Cartera i jego rodziny.

Spis treści

Zaginięcie Ethana Cartera - Początek gry, pułapki
Zaginięcie Ethana Cartera - Pierwsze morderstwo, śmierć Travisa
Zaginięcie Ethana Cartera - Astronauta i lot w kosmos
Zaginięcie Ethana Cartera - Dom Vandegriffa z portalami
Zaginięcie Ethana Cartera - Morderstwo Chada na cmentarzu, namiot Ethana
Zaginięcie Ethana Cartera - Wejście do kopalni i morderstwo Missy
Zaginięcie Ethana Cartera - Ojciec Ethana
Zaginięcie Ethana Cartera - Dziadek i sekretny pokój
Zaginięcie Ethana Cartera - Kopalnia, symbole i zakończenie

Wskazówki

W grze nie występuje ekwipunek ani interfejs. Napotkane przedmioty, z którymi możemy wejść w interakcję po zbliżeniu się do nich, ujawnią krótki napis, który zmieni się z białego na pomarańczowy. Gdy przybierze kolor możemy, a nawet musimy w niego kliknąć.

Do rozwikłania zagadki danego morderstwa niezbędne jest odnalezienie i zbadanie wszystkich przedmiotów z nim powiązanych. Dopiero na końcu dotykając ciała zabitej osoby, poprzez kliknięcie lewego klawisza myszy odtworzymy przebieg mordu.

Chronologię zdarzeń oznaczamy również poprzez kliknięcie lewym klawiszem myszy. Możemy zmieniać przyznane już numerki scen wciskając klawisz Q oraz E.

Podczas zabawy tylko raz należy kucnąć, zrobimy to wciskając na klawiaturze lewy klawisz Ctrl (Control).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze