Pula nagród w turnieju The International w Dota 2 przekroczyła 3,5 mln dol.

Kwota ciągle rośnie.

Niecałe dwa dni temu Valve rozpoczęło sprzedaż nowego Kompendium, czyli zestawu cyfrowych gadżetów i usług, związanych z zaplanowanym na lipiec turniejem The International w Dota.

„Księga” kosztuje 7,19 euro (ok. 30 zł), a 2,5 dolara z każdego zakupu trafia do puli nagród. Nie trzeba było długo czekać, by łączna kwota dla uczestników zmagań przekroczyła 3,5 mln dol. - a to przecież dopiero początek zbiórki.

Na wzór rozwiązań znanych z Kickstartera, osiągnięcie określonego poziomu wpłat oznacza odblokowanie następnych celów. Gracze posiadający Kompendium dostaną między innymi różnego rodzaju skrzynki ze skarbami, nowy tryb rozgrywki (dla wszystkich) oraz ikonki na czat. 4 mln dol. to specjalny Kurier, za 4,5 mln dostaniemy nową muzykę, a 6 mln to opcja zmiany wyglądu bazy.

To jeszcze nie wszystko - użytkownicy mogą awansować na kolejne „poziomy doświadczenia Kompendium”, związane z dalszymi bonusami czy przedmiotami upiększającymi. Punkty zdobywamy za głosowania na ulubionych bohaterów i zespoły lub oglądanie meczów, ale także za prawdziwe pieniądze. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie.

Impreza The International 2014 rozpocznie się 18 lipca w KeyArena w Seattle. Cały turniej będzie oczywiście transmitowany w sieci, za darmo, z komentarzem we wielu językach. W ubiegłym roku dzięki identycznej akcji udało się pozyskać 2,8 mln dol. do puli nagród.

Dota 2 to tytuł z gatunku MOBA i obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji na świecie. Jednocześnie w hybrydę RPG i strategii czasu rzeczywistego gra nawet 300 tys. osób, co i tak jest wynikiem niższym niż w przypadku głównego konkurenta - League of Legends.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami