Ridley Scott pracuje nad „cyfrowym projektem” w uniwersum Halo

Premiera w tym roku.

Reżyser „Alien”, „Blade Runner” czy „Prometheus” - Ridley Scott - pracuje nad nowym, „cyfrowym projektem” w uniwersum strzelanek Halo - ogłosił Microsoft.

1
Ridley Scott

Jak informuje serwis The Wrap, filmowiec oraz jego firma - Scott Free - zajmą się produkcją. Reżyserem jest Sergio Mimica-Gezzan, w przeszłości współodpowiedzialny za serial „Battlestar Galactica”.

W prace zaangażowane jest także studio 343 Industries, deweloperzy najnowszej odsłony gry, oraz Xbox Entertainment Studios, opowiedziane za zawartość telewizyjną na konsole. Za scenariusz odpowiada podobno Paul Scheuring, twórca „Skazanego na śmierć”.

Projekt nie ma prawdopodobnie związku z osobnym serialem, przy którym producentem jest sam Steven Spielberg. W tej produkcji bohaterem nie będzie Master Chief. Więcej szczegółów poznamy w czerwcu, na E3.

Microsoft inwestuje znaczne środki we własne programy telewizyjne dla Xboksów, a działania w tym kierunku nadzoruje Nancy Tellem, dawniej z Warner Bros. i CBS. Halo: The Television Series ogłoszono podczas pierwszej prezentacji Xbox One, w maju 2013 roku.

Podobne plany ma także Sony. The Wall Street Journal potwierdził w marcu, że japońska korporacja pracuje nad serialem „Powers”, dla abonentów PlayStation Plus.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami