Microsoft obniża cenę Xbox One w UK

Do tego Titanfall w prezencie.

Microsoft zdecydował się na obniżkę ceny Xbox One w Wielkiej Brytanii. Od 28 lutego konsola kosztować będzie 400 funtów (ok. 2015 zł), a nie jak dotychczas - 430 funtów.

Wraz z tą zapowiedzią, producent sprzętu potwierdził także zestaw z systemem oraz cyfrową kopią strzelanki Titanfall - o czym już dzisiaj informowaliśmy. W pudełku znajdzie się jeszcze Kinect, standardowy kontroler, zestaw słuchawkowy oraz miesiąc subskrypcji do Xbox Live Gold. Zamówienia przedpremierowe startują dzisiaj.

Obniżka ceny dotyczy wyłącznie Wielkiej Brytanii, ale zestaw z grą pojawi się prawdopodobnie także w pozostałych regionach świata.

1
Zestaw z Titanfall

Xbox One wydano na rynek trzy miesiące temu, ale zarządzający w brytyjskim oddziale Xboksa, Harvey Eagle, zapewnia, że taki krok nie jest podyktowany wynikami sprzedaży, lecz chęcią wykorzystania premiery Titanfall.

- Jeśli chodzi o wyniki sprzedaży, to była nasza najbardziej udana premiera w UK. Myślę, że możemy przyznać, że obie platformy odniosły sukces komercyjny, co jest wspaniałą wiadomością dla branży - mówi menedżer.

- Chodzi o przygotowanie najlepszej oferty, a premiera Titanfall to świetny moment. Gra zdobyła już ponad 80 nagród, jest gorąco oczekiwana. W testach wersji beta udział wzięły miliony graczy na całym świecie. Wydaje nam się, że jest teraz idealny moment na obniżenie ceny i dodanie Titanfall jako ofertę promocyjną.

Również oferta miesięcznego abonamentu do Xbox Live Gold ma zachęcić do włączania trybu sieciowego w strzelance od Respawn Entertainment.

- Chcemy, by ludzie dołączali do Xbox Live - mówi Eagle. - Do zabawy w Titanfall potrzeba subskrypcji Xbox Live, więc nieuczciwe byłoby oferowanie gry bez abonamentu i szansy na sprawdzenie produkcji. Uważamy, że takim osobom spodoba się rozgrywka i zostaną przy subskrypcji.

Choć obniżka ceny na pewno wpłynie na sprzedaż konsoli, powody do niezadowolenia mogą mieć osoby, które zdecydowały się na zakup w dniu premiery.

- Jesteśmy wdzięczni i chcemy podziękować wszystkim konsumentów, którzy wspierają nas od dnia premiery - dodaje Eagle. - Chciałbym przypomnieć, że w dniu premiery oraz w okresie świątecznym oferowaliśmy także grę w zestawie. Przygotowaliśmy ofertę z Fifą i Forzą, a teraz świętujemy premierę Titanfall.

Kupujący w ostatnich miesiącach nie mogą jednak liczyć na zwrot różnicy w kosztach, choćby w postaci gier do ściągnięcia - tak jak postąpiło Nintendo w przypadku konsoli 3DS.

- Nie, niestety nie możemy zwrócić różnicy - wyjaśnił szef brytyjskiego Xboksa. - Ponownie, szczerze dziękujemy. Wierzymy, że zaoferowaliśmy wspaniałą wartość dla osób, które są z nami już od świąt.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami