Skyrim ze sprzedażą na poziomie 20 mln sztuk

Wynik w ścisłej światowej czołówce.

W ostatniej informacji prasowej Bethesdy, opisującej aktorską obsadę w The Elder Scrolls Online, wydawca „drobnym drukiem” wyjawił, że The Elder Scrolls V: Skyrim rozeszło się na całym świecie w nakładzie 20 milionów egzemplarzy.

Taki wynik plasuje produkcję RPG w czołówce najczęściej kupowanych produkcji na świecie. Listę znaleźć można na Wikipedii. Zestawienie zdominowane jest przez Nintendo i GTA, ale Skyrim zdołał awansować już na 20. pozycję.

Gra Bethesda Game Studios często podawana jest jako przykład sukcesu tytułu koncentrującego się wyłącznie na kampanii dla pojedynczego gracza, ale już następna odsłona serii - wspomniane The Elder Scrolls Online - to produkcja MMO.

Skyrim ukazał się w listopadzie 2011 roku, na PC, X360 i PlayStation 3. Gra opowiada historię rozgrywającą się dwieście lat po Oblivionie. Wcielamy się w bohatera dysponującego mocą smoczych okrzyków, a zadaniem jest pokonanie Alduina, planującego zniszczenie świata.

Już w pierwszym tygodniu od debiutu do sklepów wysłano ponad siedem milionów pudełek. Tytuł doczekał się kilku dodatków DLC oraz niezliczonej liczby modów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami