Marcin Iwiński, współzałożyciel polskiego CD Projektu po raz kolejny zapewnił, że Cyberpunk 2077 nie będzie posiadał trybu multiplayer, lecz skoncentruje się na elementach RPG.

- Ludzie pytają mnie, czy Cyberpunk 2077 otrzyma tryb sieciowy, czy będzie klasyczną strzelanką. Mówię, by wyluzowali, to będzie prawdziwa produkcja RPG.

- Słyniemy z naszych opowieści i wielkich światów gry. Bierzemy więc wszystko, czego nauczyliśmy się podczas prac nad trzema Wiedźminami, w tym otwarty świat, i wprowadzamy to także w Cyberpunk 2077 - mówił Iwiński w rozmowie z serwisem IGN India.

- Tak, to RPG z prawdziwego zdarzenia, ale dodajemy wiele nowych elementów rozgrywki, o których nie możemy jeszcze rozmawiać. Mogę jednak w stu procentach zapewnić, że to na pewno nie jest sieciowa strzelanka.

Cyberpunk 2077 powstaje w polskim studiu na licencji klasycznej gry fabularnej Cyberpunk 2020 autorstwa Mike'a Pondsmitha. Gra ukaże się najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku, na PC i konsole nowej generacji, korzystając z technologii Wiedźmina, lecz z mechaniki opisanej w podręczniku wydanym ostatnio w 2005 roku.

Reklama