„Wiedźmin. Sezon burz” - wkrótce premiera nowej książki Andrzeja Sapkowskiego

AKTUALIZACJA: Opublikowano pierwszy rozdział. Premiera całości 6 listopada.

Aktualizacja: Jak informują nas użytkownicy mushrm i Emisariusz, serwis Allegro opublikował już pierwszy rodział nowej powieści, który znaleźć można pod tym linkiem.

- To pierwsza taka niestandardowa akcja na Allegro, przygotowana wspólnie z wydawnictwem superNOWA, która z pewnością ucieszy miłośników polskiej fantastyki i twórczości Andrzeja Sapkowskiego - mówią Jacek Weichert, młodszy menedżer produktów w serwisie Allegro.pl i Wojciech Płotek z wydawnictwa superNOWA.

Zamówienie bezpośrednio na Allegro gwarantuje, że książkę otrzymamy jeszcze w październiku - w przeciwnym przypadku trzeba będzie czekać do 6 listopada.

*

Oryginalna wiadomość: Andrzej Sapkowski powraca do uniwersum, które wykreował. „Wkrótce” w księgarniach ukaże się nowa powieść w świecie Geralta - „Wiedźmin. Sezon burz”.

„Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. „Sezon burz” nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po wydarzeniach z ostatnigo tomu sagi.” Pojawią się także dobrze już znane osoby, w tym bard Jaskier i czarodziejka Yennefer.

„Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral” - napisano w informacji prasowej.

„»Wiedźmin. Sezon burz« to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy...”

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery 404-stronicowej powieści. Opowiadana historia zapewne nie będzie miała nic wspólnego z grami - Sapkowski już wcześniej mówił, że produkcji CD Projektu nie traktuje jako wiążących w kwestii fabuły.

wiedz

Reklama

Skocz do komentarzy (30)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (30)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami