Microsoft: Xbox 360 jeszcze na trzy lata

Firma wyda ponad 100 gier na starszą konsolę.

1
Xbox 360 debiutował w listopadzie 2005 roku

Wszystkie oczy w branży gier zwrócone są już w kierunku platform nowej generacji, ale menedżer z Microsoftu potwierdza, że ośmioletni Xbox 360 pozostanie na rynku jeszcze przez jakiś czas.

Yusuf Mehdi, odpowiedzialny w dywizji Xbox za marketing, przyznał na konferencji Citi Global Technology, że Xbox 360 to także dodatkowe źródło zysków, które ułatwi przejście na nową generację.

- Przez lata koncentrowaliśmy się na zyskowności i poprawianiu wyników. Cykl inwestycji w sprzęt dzieli się na etapy - mówił Mehdi. - X360 jest na rynku od siedmiu, ośmiu lat i pozostanie na nim jeszcze przez trzy. Sprzęt jest teraz niesamowicie dochodowy.

- Rośnie także liczba subskrypcji w Xbox Live. Mamy już 48 milionów użytkowników i wydajemy więcej gier niż kiedykolwiek - dodał, zapewniając przy tym, że Microsoft nie przestanie wpierać odchodzącej platformy, planując premiery ponad 100 nowych tytułów.

Menedżer wypowiedział się także na temat ceny Xbox One, ustalonej na poziomie 500 euro. Producent planuje zarabiać na konsoli już w dniu premiery.

- Kontynuujemy naszą strategię, celując w wyjście „na zero” lub nawet mały zysk, a później zarobienie dodatkowych pieniędzy na grach, usługach Xbox Live i innych opcjach.

- A jeśli tylko będziemy mogli obniżyć koszty, zmniejszymy także ceny, by być jeszcze bardziej konkurencyjnym na rynku.

Również Sony potwierdziło w czerwcu, że dzięki „strategicznym decyzjom, związanym z architekturą”, PlayStation 4 będzie dochodowe znacznie szybciej niż PS3.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami