CD Projekt RED szuka specjalistów od multiplayera

AKTUALIZACJA: Komentarz dyrektora marketingu.

Aktualizacja: Michał Platkow-Gilewski, dyrektor marketingu w CD Projekt RED przyznał w rozmowie z Eurogamerem, że zatrudnienie specjalisty od trybu wieloosobowego nie musi wcale oznaczać, że w którejś z gier studia pojawi się multiplayer.

- Nie mogę powiedzieć, nad czym dokładnie będzie ta osoba pracować. Jest zbyt wcześnie - mówi Platkow-Gilewski. - Chcemy sprawdzić, co wyszłoby fajnie, a co nie. Szukamy kogoś, kto pomoże nam ocenić pomysły. Czy pasują do wizji naszych gier i jakie są możliwości.

Oryginalna wiadomość: Na stronie studia CD Projekt RED, odpowiedzialnego za produkcję gier z serii Wiedźmin oraz niedawno zapowiedzianego Cyberpunk 2077, pojawiło się ogłoszenie o pracę - poszukiwany jest specjalista od multiplayera.

Polski producent pracuje obecnie nad kilkoma projektami, ale otwarcie mówi jedynie o dwóch RPG-ach: Cyberpunk 2077 i „RPG-u w świecie dark fantasy” (prawdopodobnie Wiedźmin 3). W efekcie, pojawiły się spekulacje, że w którejś z tych gier zaimplementowany zostanie tryb dla wielu graczy.

Dodatkowym plusem dla specjalisty od multiplayera będzie, jeżeli wcześniej pracował już nad grami na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC. Stawia to powyższą tezę pod znakiem zapytania - z dotychczasowych informacji wynika, że oba projekty ukażą się dopiero na następnej generacji konsol. Możliwe również, że programista ma pracować nad innym, nieznanym światu projektem.

1
Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3, pardon, „RPG w świecie dark fantasy”, ukażą się najwcześniej w 2014 roku.

Do prac nad „RPG-iem w świecie dark fantasy”, poszukiwany jest też dyrektor artystyczny, od którego oczekuje się, że będzie miał doświadczenie w tworzeniu gier RPG z otwartym światem. To z kolei sugeruje, że niezapowiedziana jeszcze produkcja być może zaoferuje właśnie otwarty świat, czego nie było ani w Wiedźminie, ani w Wiedźminie 2: Zabójcy Królów.

Skontaktowaliśmy się ze studiem CD Projekt RED i poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy wiadomość.

Dzięki, GOL.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami