Nowy scenarzysta filmowej adaptacji Mass Effect

Fan serii zajmie się scenariuszem nadchodzącego filmu.

Morgan Davis Foehl został nowym scenarzystą filmu bazującego na serii Mass Effect, tworzonego przez wytwórnię Legendary Entertainment. Na stanowisku zastąpił Marka Protosevicha, który nad projektem pracował od 2008 roku.

Nazwisko Foehla związane było między innymi z filmem "Państwo młodzi: Chuck i Larry" z Adamem Sandlerem w roli głównej czy serialem "Wołanie o pomoc". Przy obu tych projektach zajmował stanowisko asystenta scenarzysty.

Samodzielna praca autora to między innymi skrypt "Whatever Gets You Through the Night" oraz adaptacja komiksu "Crosshair". Oba projekty nie trafiły jeszcze od kin.

Foehl określa siebie jako fana Mass Effect. Według serwisu Variety.com to właśnie znajomość serii oraz doświadczenie w tworzeniu filmów sensacyjnych miały zainteresować producentów.

Avi i Ari Arad, zajmujący się produkcją adaptacji Mass Effect, pracują także nad innymi filmami opartymi na głośnych grach. Na premierę czeka między innymi "Uncharted" i "Metal Gear Solid". Grupę producentów uzupełniają Thomas Tull i Jon Jashni. Z ramienia BioWare doradzają założyciele studia - Ray Muzyka i Greg Zeschuk oraz Casey Hudson, producent wykonawczy serii Mass Effect.

Mark Protosevich, który został zastąpiony przez Foehla, wcześniej napisał scenariusze między innymi do "Jestem legendą" z Willem Smithem i adaptacji komiksu "Thor".

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami