Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AMD szykuje nową aplikację z opcjami w stylu GeForce Experience

Koniec z Catalyst.

AMD szykuje własny program z opcjami w stylu GeForce Experience, nazwany Radeon Software Crimson Edition. Aplikacja pomoże w aktualizowaniu sterowników czy dopasowaniu ustawień gier do posiadanego sprzętu.

Osobny poziom podkręcania dla różnych gier

Warto dodać, że Crimson nie jest „osobną” aplikacją jak GF Experience, a raczej „nakładką” na sterownik, zastępującą obecny panel kontrolny dostępny w bibliotekach AMD Catalyst (CCC - Catalyst Control Center). Tym samym marka Catalyst przestanie być używana.

Nowa aplikacja powstała od podstaw na bazie systemu Qt, a jedną z jej zalet ma być prędkość działania, w tym skrócenie oczekiwania na wywołanie okna do 0,6 sekundy (na procesorze AMD E-350).

Gracze będą mogli z poziomu programu dostosować opcje graficzne w grze, zapisać je w osobnych profilach, a nawet ustalić osobny poziom podkręcania karty dla poszczególnych tytułów.

Crimson zaoferuje także wsparcie dla systemów Eyefinity z wieloma monitorami. GeForce Experience zapewnia także możliwość rejestrowania rozgrywki, ale tutaj odpowiedzią AMD jest aplikacja Gaming Evolved (Raptr). Obecnie nie ma planów na integrację wszystkich funkcji w nowym oprogramowaniu.

Radeon Software Crimson Edition ma zostać udostępniony jeszcze w tym roku. Więcej screenów znaleźć można w serwisie ExtremeTech.

Zmiana opcji graficznych

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze