Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Albert Einstein z Red Dead Online pomoże zdać egzamin z chemii

Nietypowe spotkanie na serwerze.

Gracz odgrywający rolę Alberta Einsteina na serwerach Red Dead Online oferuje lekcje chemii, jeśli jesteśmy w stanie przejść do porządku dziennego z udawanym, niemieckim akcentem.

Interesujące spotkanie opisuje na Reddicie niejaki „CasualSmegmaEnjoyer”. Ten - zamiast uczyć się do egzaminu - zwiedzał Saint Denis, gdzie spotkał postać do złudzenia przypominającą słynnego fizyka. Szybko okazało się, że delikwent miał także włączony czat głosowy.

„Miał gruby niemiecki akcent i nie mogłem stwierdzić, czy był prawdziwy, czy też odgrywał tylko rolę. Jakby komicznie gruby... »O, spójrz na tego pięknego pferda«. Najwyraźniej podobał mu się mój koń” - wspomina student chemii fizycznej.

„W każdym razie zaczęliśmy rozmawiać. Powiedziałem mu o nadchodzącym egzaminie, a on odparł, żebym poszedł za nim do salonu, ponieważ być może jest w stanie pomóc. Pomyślałem, że co mi tam, zróbmy to. No i faktycznie pomógł”.

„Opowiedziałem mu o przykładzie, nad którym się głowiłem. Chodziło o wilgotność względną, a on powiedział: »To o wiele łatwiejsze niż chcą, żebyś uwierzył«. I wyjaśnił, jak użyć równania Clausiusa-Clapeyrona do obliczenia wilgotności w nowym środowisku. Wyjaśnił tak dobrze, że faktycznie udało mi się to rozwiązać dzisiaj w grupie badawczej - chwali się gracz.

Albert prawdę ci powie

Ponieważ internet jest bardzo małym miejscem, w tym samym temacie wkrótce pojawił się sam Einstein. Jak wyjaśnił, dobrze zna niemiecki, lecz akcent był w większości udawany. Co kluczowe, użytkownik posiada licencjat z chemii.

„Kiedy powiedziałeś, że zbliża się twój pierwszy egzamin z chemii, wiedziałem, że muszę wykorzystać szansę - wyjaśnia. „Cieszę się, że mogłem pomóc i życzę powodzenia w dalszej nauce! Dajcie znać, jeśli potrzebujcie szybkich korepetycji. To była naprawdę świetna zabawa”.

Sprawa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że Einstein z Red Dead Online założył nawet specjalny kanał w aplikacji Discord, gdzie będzie odpowiadał na zgromadzone pytania. Pierwsza lekcja już jutro.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Red Dead Online

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze