Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wyglądał pogrzeb Red Dead Online. Gracze opłakiwali brak aktualizacji

2019-2022.
Źródło: twitter.com/escalusia

Fani Red Dead Online postanowili zorganizować „pogrzeb” gry. W rocznicę ostatniej dużej aktualizacji, gracze zbierali się na cmentarzach, aby opłakiwać brak nowej zawartości i wznieść toast ku pamięci tytułu.

Ostatni duży update - Blood Money - został wydany 13 lipca 2021 roku. W zeszłym tygodniu, wśród fanów tytułu pojawił się pomysł zorganizowania żartobliwego pogrzebu gry, aby zwrócić uwagę Rockstara na wciąż aktywną społeczność tytułu. Niestety, niedługo później deweloper oficjalnie poinformował, że skupia się teraz na produkcji GTA 6 i nie planuje dalszego rozwijania RDO o duże paczki zawartości.

Pogrzeb odbył się w środę. Gracze w odświętnych strojach zbierali się przy licznych cmentarzach i kaplicach w świecie gry. Razem opłakiwali przedwczesną śmierć tytułu, w kowbojskim stylu wznosili toasty ku pamięci, oddawali salwy honorowe i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Na portalu Twitter, pod hasztagiem #RedDeadFuneral pojawiło się wiele screenshotów i nagrań z tego wydarzenia. Wybrane posty można zobaczyć poniżej.

Warto jednak zaznaczyć, że w praktyce produkcja nie jest całkowicie „martwa”. W tytuł wciąż gra ok. 2 tys. graczy miesięcznie (na samej platformie Steam - według serwisu Steamcharts), a deweloperzy zapowiadają, że wciąż będą dodawali nowe misje i wydarzenia oparte na aktualnie dostępnej zawartości.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze