Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktor Nolan North potwierdza, że Naughty Dog tworzy The Last of Us 2

Chyba nieco przedwcześnie.

Znany aktor głosowy Nolan North przyznał podczas rozmowy z fanami, że w studiu Naughty Dog trwają prace nad The Last of Us 2.

Nolan North

North to między innymi Nathan Drake z serii Uncharted oraz David z pierwszego The Last of Us. Informacje ujawnił niespodziewanie podczas panelu dyskusyjnego na imprezie Metrocon 2015 (dzięki, NeoGAF).

Jeden z uczestników zapytał aktora, czy po zakończeniu Uncharted 4 ma w planach prace nad innymi projektami od Naughty Dog. „Jeszcze nie. Wiem, że robią The Last of Us 2” - odparł bez wahania.

Należące do Sony studio nie potwierdziło jeszcze oficjalnie, że taki tytuł powstaje, a od dłuższego czasu brakuje nawet nieoficjalnych doniesień na temat tej gry.

Ostatnie wskazówki pochodzą z grudnia 2014 roku, gdy wzmianka o The Last of Us 2 znalazła się w CV jednego z byłych pracowników Naughty Dog. Wcześniej o projekcie wypowiadał się dyrektor kreatywny Neil Druckmann, który określił szanse rozpoczęcia prac na „50/50”.

- Właśnie ukończyliśmy Left Behind. Wspólnie z reżyserem gry, Bruce'em Straleyem, pracujemy nad The Last of Us już od ponad czterech lat - wyjaśniał Druckmann w rozmowie z Eurogamerem. - Jest teraz dobry czas na przerwę, by naładować baterie.

Co też wygaduje ten North - zastanawiają się Joel i Ellie

- Od jakiegoś czasu analizujemy różne możliwości. Będąc szczerym, wśród nich znajduje się pomysł kontynuacji, ale też koncepcja całkiem nowej gry, bo w ostatnich tygodniach mieliśmy burzę mózgów na ten temat - dodał.

Tymczasem Troy Baker - głos Joela - przyznał na innej imprezie, że „nic nie wie” o The Last of Us 2, ale na pewno byłby zainteresowany powrotem w nowej odsłonie serii.

Ewentualny sequel nie byłby jednak większym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę duży sukces komercyjny pierwszej odsłony i ciepłe przyjęcie wśród graczy.

Jeśli Druckmann i reżyser Bruce Straley mieliby ponownie zaangażować się w prace (a pewnie tak będzie), to na sequel raczej jeszcze poczekamy. Dwójka deweloperów jest teraz zajęta kończeniem Uncharted 4, debiutującego w przyszłym roku.

Druckmann i Straley przejęli ten projekt po kontrowersyjnym odejściu Amy Hennig, która pojawiła się następnie jako szefowa nowego tytułu w uniwersum Star Wars, tworzonego przez studio Visceral dla EA.

Nieco więcej o tej ostatniej grze usłyszeliśmy wczoraj, także od Northa. Projekt ma przypominać w założeniach właśnie serię Uncharted oraz anulowane dwa lata temu Star Wars 1313.

Kluczowy moment w 1:06:30 w materiale wideo poniżej:

Masz chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Last of Us

PS3

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze