Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wzmianka o The Last of Us 2 w CV byłego pracownika Naughty Dog

Nie tylko Uncharted 4?

Michael Knowland pracował w Naughty Dog ponad trzy lata jako artysta odpowiedzialny za postacie, zajmując się The Last of Us, Uncharted 4 oraz... The Last of Us 2.

Druga odsłona tej serii nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Sony, ale znalazła się już w profilu wspomnianego dewelopera, zamieszczonym w serwisie LinkedIn (dzięki, Gamespot).

Knowland przeniósł się do nowojorskiego Avalanche Studios w lipcu tego roku, ale wcześniej zdążył spędzić miesiąc nad prototypami modeli głów dla The Last of Us 2, co sugeruje, że prace są prawdopodobnie na wczesnym etapie. Możliwe też, że nie zdecydowano się ruszyć poza fazę prototypów.

Główne moce przerobowe w Naughty Dog skupione są zapewne na Uncharted 4: A Thief's End, ale nie od dzisiaj wiadomo, że studio podzielone jest na dwa niezależne zespoły.

Warto także zauważyć, że Knowland to jedna z wielu osób z „wysokiego szczebla”, które w ostatnich miesiącach opuściły zasłużone studio. Wcześniej na podobny krok zdecydował się reżyser Uncharted 4 - Justin Richmond, scenarzystka Amy Hennig, główny artysta Nathan Wells czy aktor Todd Stashwick.

The Last of Us ukazało się w czerwcu 2013 roku. Gra opowiada o losach dwójki postaci w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych.

Ellie wróć!

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze