Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aion - walka i latanie

Po co chodzić, skoro można latać!

Latanie to jedna z ciekawszych rzeczy w Aionie, a przy okazji mechanizm przyciągający nowych graczy. Kto bowiem nie chciałby wzbić się w powietrze i pozwiedzać okolicę? Problem jednak w tym, że ta funkcja jest dość mocno ograniczona. Twórcy nie zdecydowali się bowiem na udostępnienie wszystkich krain do latania. Zamiast tego są specjalnie wydzielone regiony, miejsca oraz fragmenty map, na których można poczuć wiatr w skrzydłach.

Tak, w Aionie zamiast dosiadać wierzchowca, korzystamy z własnej pary skrzydeł. Te otrzymujemy przy awansie na specjalizację na poziomie 10. Zanim jednak będziemy mieli możliwość wykorzystania nowej możliwości w praktyce, otrzymamy opcję szybowania. Pozwala ona na skoczenie z urwiska w miejscu, gdzie latać nie można, by poszybować w dół i przemieścić się w ten sposób na daleką odległość.

Latanie jest istotne również ze względu na Eter. Ten surowiec znajduje się w powietrzu i trzeba skorzystać z mocy skrzydeł, by się do niego dostać. Ponadto, będziemy mogli wziąć udział w podniebnych bitwach, walcząc z przeciwną frakcją. Każda klasa ma nawet specjalnie do tego przystosowane umiejętności!

No to lecimy!

Pierwszymi miejscami, gdzie rozprostujemy w pełni skrzydła są Verteron Citadel dostępny dla Elyos oraz Altgard Fortress w rękach Asmodian. Niestety, nie możemy latać w nieskończoność. Bohaterowie posiadają wskaźnik Flight Meter, informujący o pozostałym czasie, jaki możemy poświęcić na wzbijanie się w powietrze. Czas bazowy, bez żadnych dodatków, wynosi 1 minutę. Niektóre części ekwipunku, tytuły, czy przedmioty mogą jednak go wydłużyć. Jeśli nie wylądujemy przed wyzerowaniem Flight Meter, to zwyczajnie spadniemy. Upadek zada nam obrażenia, przy czym możemy od nich zginąć. Chcąc wiedzieć, czy znajdujemy się na bezpiecznej wysokości, należy spojrzeć na kolor ikonki skrzydeł przy Flight Meterze. Niebieski oznacza, że upadek nas nie zabije, czerwony z kolei odwrotnie.

Na poziomie 30 możemy zdobyć swoje pierwsze Wing Feathers, czyli pióra do skrzydeł. Są to przedmioty dedykowane do latania, które wydłużają czas naszych akrobacji w powietrzu. Ponadto, pełnią funkcję wizualną, bowiem każdy Wing Feathers daje nam nowy wygląd skrzydeł. Oznacza to również, że ten ekwipunek ma równocześnie wartość kolekcjonerską. Sporo graczy poluje na fajnie wyglądające skrzydła.

Takie skrzydełka nie są łatwe do zdobycia

Power Shards do akcji!

Power Shards to małe kamyki mocy, które wkładamy do specjalnego miejsca obok broni. Są to również przedmioty zużywane za każdym razem, gdy wykonamy atak, dlatego zawsze należy mieć ich spory zapas przy sobie. Łatwo nie zauważyć, ile ich się zużyło do tej pory, a schodzą niezwykle szybko, zwłaszcza u postaci z wysoką prędkością ataku. Do czego służą? W zasadzie mają tylko jedną funkcję - zwiększanie zadawanych przez nas obrażeń. Warto jednak pamiętać, że Power Shards działają jedynie na ataki bronią. Nie dają bonusu do czarów, dlatego korzystają z nich przede wszystkim klasy fizyczne. Magiczni bohaterowie mogą ich używać również, ale nie są dla nich tak istotne.


Spis treści: Aion - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Aion - własne mieszkanie, magazyn oraz plecak


Są dwa miejsca na Power Shards, po jednym przy każdym miejscu na broń. Użytkownicy broni dwuręcznych otrzymują efekt z dwóch włożonych Power Shards przy każdym uderzeniu orężem. Klasy korzystające z dwóch broni jednoręcznych otrzymają po jednym bonusie od Power Shards na każde ostrze. Z kolej bohaterowie magiczni, mimo włożonych dwóch Power Shards, dostają dodatek do ataku jedynie na broń w offie (drugiej ręce) i to tylko podczas atakowania księgą, lub kulą.

Komentarze

More On Aion: The Tower of Eternity

Najnowsze artykuły