Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Andor - kto z serialu pojawił się w filmach Star Wars

Występy gościnne znanych postaci.

Seriale ze świata Gwiezdnych Wojen przepełnione są występami gościnnymi kultowych postaci, w tym chociażby Luke’a Skywalkera czy Dartha Vadera. „Andor” jest w tej kwestii dużo subtelniejszy, stawiając na mniej znane twarze, które rozpoznają przede wszystkim wierni fani franczyzy. W tym miejscu wymieniamy wszystkie postaci z filmów, które pojawiły się w serialu.


Cassian Andor

Choć to najbardziej oczywista pozycja w zestawieniu, to nie można jej pominąć. Cassian Andor po raz pierwszy pojawił się w filmie „Łotr 1: Gwiezdne Wojny Historie” jako jeden z członków tytułowej drużyny rebeliantów. Serial pozwala lepiej poznać przeszłość tego bohatera i jego drogę od drobnego złodzieja do rebelianckiej legendy.


Mon Mothma

Mon Mothmę mogliśmy poznać już w pierwszym filmie gwiezdnowojennej sagi, „Nowej Nadziei”. Wówczas w rolę tę wcieliła się Caroline Blakiston. W „Andorze” postać wspierającej rebelię senatorki odgrywa Genevieve O’Reily, którą mogliśmy zobaczyć też w „Łotrze 1”, a także usłyszeć w animowanych „Rebeliantach”. Co ciekawe, O'Reily zadebiutowała kilkanaście lat wcześniej w „Epizodzie III – Zemście Sithów”, lecz ostatecznie została wycięta z filmu. Mothma pojawia się również w animowanych „Wojnach Klonów”, gdzie głosu użycza jej Kath Soucie.


Saw Gerrera

Postać doświadczonego partyzanta Rebelii znana jest głównie z „Łotra 1”. W rolę tę wcielił się Forest Whitaker, którego mogliśmy usłyszeć również w animowanych „Rebeliantach”. Co ciekawe, Saw Gerrera po raz pierwszy pojawił się w „Wojnach Klonów”, a głosu użyczył mu wówczas Andrew Kishino. Jego głosem Saw przemawia również w „Parszywej Zgrai”.


Wullf Yularen

Wśród przedstawionych w serialu oficerów Imperium wyłącznie Yularen pojawił się we wcześniejszych produkcjach z serii. Choć postać ta zadebiutowała już w „Nowej Nadziei”, to jej imię i nazwisko poznaliśmy dopiero w „Wojnach Klonów”, gdzie jego historia została znacząco rozwinięta. Wullfa zobaczyć można również w „Rebeliantach” W „Nowej Nadziei” w postać tę wciela się Robert Clarke, w „Andorze” Malcolm Sinclair, a w animacjach głosu użycza mu Tom Kane.


Ruescott Melshi

Melshi to pierwszy przedstawiony w serialu członek drużyny z filmu „Łotr 1”. Cassian poznaje go w imperialnym więzieniu na planecie Narkina 5. Po ucieczce Ruescott dołączył do Rebelii, a jego wątek będzie kontynuowany w 2. sezonie. Możliwe, że wraz z nim poznamy pozostałych członków filmowej drużyny, którzy nie pojawili się dotychczas w serialu.


K-2SO

Pojawienie się robota znanego z „Łotra 1” w 2. sezonie „Andora” zostało oficjalnie potwierdzone przez twórców. Jednak już w 1. sezonie mogliśmy zobaczyć innego droida z tej serii, który aresztuje głównego bohatera. W wersji filmowej głosu użyczył mu Alan Tudyk. Nie mamy jeszcze potwierdzenia, czy aktor powróci do tej roli.


Więcej o serialu Andor:
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze