Skip to main content

AC Valhalla Świt Ragnaroku - Malvigr

Poszukiwanie kielicha, dom Brammera i Loma

Malvigr to zadanie główne w Assassin's Creed Valhalla, które rozegrasz za sprawą dodatku Świt Ragnaroku (ang. Dawn of Ragnarok). W jej trakcie odszukasz porzucony dom Brammera i Loma, a także stoczysz walkę z tytułową Malvigr.


Na tej stronie:


Udaj się do schroniska Jordeygr

Zadanie to odblokujesz automatycznie po ukończeniu poprzedniej misji głównej, Wypalanie ścieżki. W pierwszej kolejności skieruj się do schroniska Jordeygr. Gdy tam dotrzesz, zbliż się do Brammera (1) i usiądź na oznaczonym stołku, by rozpocząć rozmowę z krasnoludami.


Znajdź dom Brammera i Loma

Po konwersacji udaj się do wskazanego punktu zlokalizowanego na północ od twojej aktualnej pozycji. Znajdziesz tam kilka zatopionych budynków. Zbliż się do tego ulokowanego w zachodniej części i zanurkuj przy nim (2). Pod wodą znajdziesz przejście (3), które doprowadzi cię do środka.

Wypłyń na wyższe piętro, by wydostać się z wody, a potem wbiegnij na górę po schodach. Na stoliku (4) znajdziesz miejsce do zbadania. Pamiętaj, że możesz podświetlić je za pomocą Wzroku Odyna.


Pokonaj jotunów, przesłuchaj jotuna

Po sprawdzeniu przedmiotów, obok domu pojawi się kilku wrogów. Zniszcz barykadę drzwi (5), wybiegnij na zewnątrz i się z nimi rozpraw. Ostatni wróg automatycznie się podda i będziesz mógł z nim porozmawiać - zbliż się do niego i to zrób. Po rozmowie możesz darować mu życie, ale nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę.


Znajdź i zabij Malvigr

Udaj się teraz daleko na północny-zachód (6), na granicę regionu, gdzie znajdziesz tamę. Wejdź w interakcje z leżącymi pod ścianą zwłokami (7), by zainicjować scenę, po której czeka cię walka z bossem.

Na początku zajmij się pomocnikami Malvigr (8), których przyzwie. Szybko ich wyeliminujesz, a dzięki temu reszta starcia z bossem będzie znacznie prostsza.

Przeciwniczka stanowi znacznie większe zagrożenie niż twoi poprzedni wrogowie, głównie z uwagi na swoją szybkość. Dodatkowo, gdy zbijesz jej zdrowie do połowy, stworzy swoją kopię. Wtedy też skup swoją uwagę na kopii z mniejszą ilością zdrowia (9).

Gdy się jej pozbędziesz, prawdziwa Malvigr zostanie na moment ogłuszona, dzięki czemu będziesz mógł się do niej zbliżyć i zadać znaczące obrażenia. Gdy opróżnisz jej pasek zdrowia, załączy się scena przerywnikowa, po której zadanie to dobiegnie końca.

Następnie: AC Valhalla Świt Ragnaroku - Mistrzowie

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla Świt Ragnaroku - poradnik do dodatku

Poprzednio: AC Valhalla Świt Ragnaroku - Wypalanie ścieżki

Zobacz także