Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 18.09 - 24.09.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - Złotówki w akcji

Valve wkrótce wprowadzi na Steamie płatności w złotówkach - wynika z wiadomości, jaką otrzymali deweloperzy sprzedający swoje produkcje na Steamie. Więcej na ten temat.

***

#2 - Bitwa w battle royale

Rywalizacja gier z gatunku battle royale nabrała nowego wymiaru, po tym jak twórcy PUBG wyrazili „zaniepokojenie” podobieństwami, których doszukali się w darmowym Fortnite Battle Royale od Epic Games. Więcej na ten temat.

***

#3 - Trudy wojny

Przedstawiciele Activision i Sledgehammer Games opublikowali nowy zwiastun Call of Duty: WW2. Trailer skupia się na trybie dla jednego gracza, stanowiąc odmianę od materiałów związanych ze zmaganiami sieciowymi. Więcej na ten temat.

***

#4 - Powrót Lary

Zgodnie z zapowiedziami, wytwórnia Warner Bros. opublikowała pierwszy trailer filmu „Tomb Raider”, gruntownie odświeżającego serię - podobnie, jak zrobiły to ostatnie dwie gry. Więcej na ten temat.

***

#5 - „Mikro” transakcje

Transakcje cyfrowe, nawet w grach kupowanych za pełną cenę, stają się powoli standardem. Realizacja systemu płatności tego typu różni się w zależności od tytułu i niekiedy nie przeszkadza w „normalnej” rozgrywce - lecz nie zawsze udaje się uzyskać odpowiednią równowagę. Gracze uważają, że NBA 2K18 jest idealnym przykładem „złych mikrotranskacji” ze strony wydawców. Więcej na ten temat.

***

#6 - Powrót Final Fantasy 9

Square Enix kontynuuje przenoszenie swoich starszych produkcji na nowe konsole - Final Fantasy 9 jest już dostępne na PS4. Więcej na ten temat.

***

#7 - Spóźniony wampir

Focus Home Interactive poinformowało o opóźnieniu premiery Vampyr - mrocznej gry RPG od twórców Life is Strange ze studia Dontnod Entertainment. Produkcja ukaże się nie w listopadzie, a wiosną przyszłego roku. Więcej na ten temat.

***

#8 - Frakcje w Destiny 2

Destiny 2 wraca do pomysłu opowiadania się po stronie jednej z frakcji, znanego z pierwszej odsłony serii. Tym razem koncept został jednak zmodyfikowany i stanowi wydarzenie specjalne, które potrwa przez tydzień. Więcej na ten temat.

***

#9 - Bombardowanie recenzjami

Gracze wymyślili nowy sposób na skrytykowanie czegoś, co im się nie podoba - masowe dodawanie negatywnych recenzji na Steamie. Teraz Valve zmienia jednak ekran z opiniami, by walczyć ze zjawiskiem. Więcej na ten temat.

***

#10 - Duża Forza 7

Gracze szykujący się do zabawy w Forza Motorsport 7 na Xbox One powinni przygotować dyski twarde oraz łącza internetowe. Twórcy podali, że premierowy rozmiar gry to około 95 GB. Więcej na ten temat.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze