Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Motorsport 7 z jedną płytą - 50 GB do pobrania na premierę

95 GB w wersji cyfrowej.

Gracze szykujący się do zabawy w Forza Motorsport 7 na Xbox One powinni przygotować dyski twarde oraz łącza internetowe. Twórcy podali, że premierowy rozmiar gry to około 95 GB.

Możliwy jest oczywiście zakup wersji pudełkowej, lecz konsola Microsoftu nie obsługuje obecnie tytułów na więcej niż jednej płycie Blu-ray. Oznacza to, że osoby kupujące odsłonę fizyczną nadal będą musiały w dniu premiery pobrać około 50 GB danych jeśli chcą pełni treści.

Największa Forza w historii

A deweloperzy ze studia Turn 10 przygotowali sporo zawartości: ponad 700 samochodów, 32. trasy (najwięcej w historii serii), kariera pod nazwą Forza Driver's Cup oraz szereg trybów sieciowych.

„To także największa gra pod względem zakresu danych, jaką kiedykolwiek przygotowaliśmy” - czytamy na oficjalnej stronie.

Ograniczona zabawa będzie możliwa już bez instalacji „dodatkowych” treści, prosto z płyty. Pobierane 50 GB obejmuje jednak na przykład treści odblokowywane w toku kampanii, takie jak kolejne imprezy i nagrody za zwycięstwa.

Twórcy ostrzegają, że niektóre elementy produkcji nie będą dostępne w dniu premiery, bez względu na to, ile danych przeniesiemy na dysk. Mowa o Domu Aukcyjnym, wydarzeniach #Forzathon oraz Ligach. Powinny zostać włączone „wkrótce” po debiucie.

Później, 7 listopada, Forza Motorsport 7 otrzyma darmową aktualizację wprowadzającą wsparcie Xbox One X, z natywną rozdzielczością 4K i 60 klatkami na sekundę.

Pozostaje mieć nadzieję, że Microsoft szybko wprowadzi system Intelligent Delivery na Xbox One. Ta opcja, jeśli nawet nie zmniejszyłaby w znaczący sposób rozmiarów gry, to pozwoliłaby wydać tytuł na dwóch płytach Blu-ray.

Forza Motorsport 7 ukaże się 3 października, także na PC (tylko cyfrowo, na Windows 10). Już 29 września grę uruchomią posiadacze edycji Ultimate, a demo debiutuje jutro.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły