Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampyr od twórców Life is Strange opóźnione do wiosny przyszłego roku

Ze względu na „problem techniczny”.

Focus Home Interactive poinformowało o opóźnieniu premiery Vampyr - mrocznej gry RPG od twórców Life is Strange ze studia Dontnod Entertainment. Produkcja ukaże się nie w listopadzie, a wiosną przyszłego roku.

Tytuł zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Wampirzy pocałunek

W wystosowanym przez autorów oświadczeniu wyjaśniono, że debiut przesunięto z powodu „problemu technicznego”, na który natknęli się deweloperzy. Kłopot już rozwiązano, ale prace się przeciągnęły.

„Opóźnienie premiery projektu zawsze jest trudną decyzją. Wierzymy jednak, że dotrzymanie terminów nigdy nie powinno odbywać się kosztem jakości” - napisał w opublikowanym komunikacie Oskar Guilbert, dyrektor generalny Dontnod Entertainment (dzięki, Gematsu).

„Jeszcze kilka tygodni temu byliśmy przekonani, że będziemy w stanie wydać Vampyr w tym roku. Niestety problem techniczny - już rozwiązany - zmienił nasze plany” - dodał.

Menedżer podkreślił, że dodatkowy czas pozwoli na dokładniejsze doszlifowanie produkcji, w tym poprawę balansu różnych aspektów rozgrywki. Podziękował również Focus Home Interactive za wyrozumiałość.

Dużą rolę w produkcji odegra eksploracja otoczenia. W czasie zabawy odnajdziemy wiele użytecznych przedmiotów. Autorzy obiecują jednocześnie, że struktura wirtualnego świata będzie do pewnego stopnia otwarta.

Wydarzenia toczą się w czasie panowania „hiszpanki” - jednej z największych pandemii grypy w historii. Głównym bohaterem jest Jonathan E. Reid - wysokiej rangi wojskowy chirurg, który zostaje zamieniony w wampira wbrew swojej woli. Transformacja zapewnia unikatowe umiejętności.

Bycie wampirem ma jednak swoje wady. Staniemy przed wyborem: czy zaakceptować swoją nową naturę, atakując i zabijając niewinne osoby, czy też być wiernym przysiędze Hipokratesa, lecząc innych.

Ostateczny wybór wpłynie na rozgrywkę - wypijając krew ludzi odblokujemy nowe zdolności, które przydadzą się nie tylko w walce, ale i w eksploracji otoczenia. Seria morderstw zaalarmuje jednak policję, która zacznie obławę.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze