Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 9 trafiło na PS4

Także w Polsce - za 89 zł.

Square Enix kontynuuje przenoszenie swoich starszych produkcji na nowe konsole - Final Fantasy 9 jest już dostępne na PS4.

Debiut ujawniono podczas porannej konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show. Tytuł trafił już także do polskiego PlayStation Network, wyceniony na 89 zł - lub 71,20 zł dla abonentów PS Plus.

Screen z wersji PC

Mamy do czynienia z portem wersji PC i na urządzenia przenośne, wydanym w ubiegłym roku. To zapewnia dodatkowe możliwości, jak trofea, funkcja przyspieszenia potyczek czy tryb bez starć, automatyczny zapis i wysoka rozdzielczość.

Oryginał ukazał się w 2000 roku, na pierwszym PlayStation. Do dzisiaj tytuł pozostaje jedną z najwyżej ocenianych odsłon w zasłużonej serii - i najlepszą, według niektórych graczy.

Fabuła rozgrywa się w średniowiecznym świecie Gaia. Główny bohater - Zidane Tribal - zaczyna jako skromny bandyta i porywacz, by wkrótce zająć się spiskiem obalenia królowej Brahne i powstrzymaniem wojny. Później sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do akcji wkracza prawdziwy przeciwnik - czarodziej Kuja.

Jak na ówczesne gry RPG z Japonii przystało, rozgrywka dzieli się na mapę świata, eksplorację lokacji z bliska oraz na ekran walki, z wykorzystaniem aktywnego systemu ATB z Final Fantasy 4.

Final Fantasy 9 wróciło także do klas postaci, a pewną ciekawostką jest mini-gra karciana Tetra Master. Kartoniki zbieramy w świecie gry, by następnie rywalizować z przeróżnymi postaciami niezależnymi. Prawie jak Gwint.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze