Eurogamer.pl

Injustice 2 - sprzęt, skrzynki, wyposażenie

Jak zdobyć przedmioty, żetony i kryształy.

Największą nowością w Injustice 2 jest system przedmiotów, jakiego nie było jeszcze w żadnej tradycyjnej bijatyce. Sprzęt zdobywany w trakcie zabawy nie tylko zmienia wygląd postaci, ale wpływa na ich statystyki.

Atrybuty wojowników to:

  • Siła - wpływa na siłę zwykłych ciosów
  • Energia - determinuje obrażenia ataków specjalnych
  • Obrona - wpływa na skuteczność bloku
  • Zdrowie - determinuje liczbę punktów zdrowia postaci

Elementy wyposażenia mogą nie tylko zwiększać te statystyki, ale oferują także inne, dodatkowe bonusy. Może to być zmniejszenie obrażeń od uderzeń elementami otoczenia czy od obrażeń przy upadku na inny poziom lokacji.

Są także bonusy oferowane przez sprzęt, które są aktywne tylko w trybie Multiwersum dla jednego gracza. Przykładowe ulepszenie to zwiększenie obrażeń zadawanych postaciom z planety Krypton, a więc Supermanowi i Supergirl.

Każda postać dysponuje pięcioma polami, w których możemy wyposażyć nowo zdobyte przedmioty. Sloty nazwano: głowa, korpus, ręce i nogi. Piąty jest inny w zależności od postaci. W przypadku Bane'a to zbiorniki z jadem, w przypadku Dr. Fate'a amulety, a z kolei Robinowi możemy wymieniać miecz.

inj1sprzet1

Jak zdobywać sprzęt

Pozyskiwanie nowych elementów wyposażenia to dosyć prosty proces - wystarczy po prostu grać. Po każdym pojedynku mamy szansę otrzymać przedmiot, a szczególnie po wygranym. Co ważne, w opcjach gry należy zaznaczyć opcję zdobywania przedmiotów dla preferowanych postaci, by sprawić, że najczęściej pojawiać będą się nam akcesoria dla wojowników, którymi gramy najczęściej.

Wiele przedmiotów pozyskamy ze skrzynek, których także zdobywamy całkiem dużo, przede wszystkim w trybie dla jednego gracza. Skrzynki to jedna z nagród za sukcesy w trybie Multiwersum - im wyższy poziom wyzwania, tym lepsza potencjalna skrzynka.

Twórcy przygotowali kilka rodzajów skrzyń macierzy: brąz, złoto, srebro, platyna i diament. To dosyć standardowy podział. Im lepszy rodzaj skrzyni, tym większa szansa - czy nawet gwarancja - na otrzymanie przedmiotów o lepszej jakości. Skrzynki możemy też kupować za kredyty, które również zarabiamy w trakcie gry.

Osobny rodzaj skrzyń to gildyjne skrzynie macierzy, dla których warto wybrać opcję gildii z głównego menu i wstąpić do dowolnej - lub założonej przez znajomych. W Multiwersum dostępne są pojedynki z bossami tylko dla gildii, a nagroda to między innymi osobna, gildyjna waluta, za którą możemy kupić skrzynie gildyjne.

Skrzynki znajdziemy w zakładce „Skarbiec Brother Eye” w menu głównym. By otworzyć posiadaną skrzynię, wystarczy ją wybrać i przytrzymać wskazany przycisk. Po animacji widzimy, jakie przedmioty otrzymaliśmy - warto zaznaczyć, że ze skrzyń otrzymujemy wyposażenie dla wszystkich postaci, a nie tylko dla naszych ulubionych.

inj1sprzet2
40 gier z historii FPS-ów Od Wolfensteina do Destiny. 40 gier z historii FPS-ów

Warto też zwrócić uwagę na dwie zakładki w menu ze skrzynkami. Na górze ekranu zobaczymy zakładkę regeneracji sprzętu - tutaj możemy sprawić, że statystyki wskazanego przedmiotu zostaną dopasowane do bieżącego poziomu naszego wojownika. Musimy jednak wydać na ten proces jeden żeton regeneracji.

Powrót do spisu treści: Injustice 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Injustice 2 - najlepsze postacie, kim grać

W zakładce transformacji możemy natomiast przypisać wygląd wybranego przedmiotu do innego elementu wyposażenia, sprawiając na przykład, że najlepszemu hełmowi Batmana przypiszemy wygląd słabszego hełmu, który bardziej spodobał nam się wizualnie. By to zrobić, musimy jednak wydać Kryształy Źródła.

Obydwie wymienione waluty - żetony i kryształy - zdobędziemy wykonując codzienne wyzwania, które ujrzymy po prawej stronie w głównym menu, a także z niektórych misji w Multiwersum. Kryształy możemy też kupić za prawdziwe pieniądze.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...