Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bijatyka Injustice 2 trafi na PC

AKTUALIZACJA: Testów jednak dzisiaj nie będzie.

Aktualizacja (25.10): Warner Bros. zaskoczyło wczoraj nie tylko samą zapowiedzią Injustice 2 na PC, ale także planami na rozpoczęcie otwartych testów jeszcze dzisiaj. Tak się jednak nie stanie.

W komunikacie na Twitterze poinformowano, że beta jednak się dziś nie odbędzie. Nie podano żadnych innych szczegółów, obiecując ujawnienie dokładniejszych informacji w przyszłości.


Oryginalna wiadomość (24.10): Bijatyka Injustice 2 trafi na PC - pół roku po wersjach PS4 i Xbox One, wydanych w maju.

Wydawca - Warner Bros. - oraz studio NetherRealm potwierdzili, że produkcja ukaże się na Steamie oraz w Windows Store jeszcze jesienią tego roku. Otwarte testy rozpoczną się już jutro, 25 października, na platformie Valve.

Pancerz Kleryków z E

Za konwersję odpowiada polska firma QLOC, specjalizująca się w tłumaczeniu gier oraz właśnie w tworzeniu portów, jak na przykład Mortal Kombat XL na PC.

Pod względem rozgrywki Injustice 2 to oczywiście dwuwymiarowa bijatyka, a podstawą zabawy są pojedynki dwóch wojowników. Deweloperzy przygotowali jednak interesującą nowość w formie systemu przedmiotów i modyfikacji wyglądu postaci.

Najważniejszym trybem dla jednego gracza jest kampania fabularna, charakterystyczna dla stylu NetherRealm - z imponującymi scenami przerywnikowymi i narracją, której nie powstydziłyby się gry reprezentujące inne gatunki.

Wielką i istotną nowością w Injustice 2 jest wspomniany system przedmiotów. W ramach postępów w grze odblokujemy elementy wyposażenia postaci, które zmienią nie tylko jej wygląd, ale i statystyki. Zdobywamy przedmioty na głowę, tors ręce oraz nogi. Jest też dodatkowy slot na akcesoria.

Injustice 2 to sequel wydanego w 2013 roku Injustice: Gods Among Us, które krytykowano za niską jakość na komputerach osobistych. Podobnie było w przypadku Mortal Kombat z 2011 r., co zapewne skłoniło Warner Bros. do zrezygnowania ze współpracy z High Voltage Software i zaangażowania do Mortal Kombat XL już właśnie Polaków z QLOC.

Eksponowane w zwiastunach kolorowe zbroje i bogaty system ekwipunku mogą odstraszyć niektórych odbiorców, ale nie ma obaw - obyło się bez dużych zmian w mechanice. Injustice 2 to przyjemna ewolucja i świetna bijatyka, rozwijająca nieco podstawy oryginału. Bez wątpienia warto dać jej szansę” - napisał Łukasz w recenzji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze