Skip to main content

Powstaje animacja na podstawie serii bijatyk Injustice

Adaptacja wojny między Batmanem a Supermanem.

Warner Bros. i DC ujawniły, że trwają prace nad animacją na podstawie Injustice - serii bijatyk od studia NetherRealm, czyli twórców Mortal Kombat.

Projekt ogłoszono w komunikacie prasowym poświęconym innej produkcji - drugiej części Batman: The Long Halloween. Na liście materiałów bonusowych wspomniano o „pierwszym spojrzeniu” na film animowany na bazie wymienionego cyklu, o czym pisze IGN.

Zobacz na YouTube

Szczegółów o adaptacji Injustice na razie nie ujawniono. Nie jest jasne, czy obraz przedstawi wydarzenia z gier studia NetherRealm, zaprezentuje własną wersję opowieści, czy też skupi się na komiksach, rozbudowujących fabułę bijatyk.

Pierwsza część cyklu zadebiutowała w 2013 roku, a kontynuacja cztery lata później. Batman i inni superbohaterowie przenoszą się do alternatywnego świata, w którym Superman oszalał i przejął kontrolę nad Ziemią. Gracze wraz z herosami próbują powstrzymać Człowieka ze Stali.

Warner Bros. i deweloperzy z NetherRealm na razie nie zapowiedzieli kolejnej odsłony serii, ale nie można wykluczyć, że prace nad tytułem trwają. Co ciekawe, szef studia - Ed Boon - odniósł się do zapowiedzi animacji, publikując screen, wskazujący, że hasło Injustice jest popularne na amerykańskim Twitterze.

Zobacz także