Eurogamer.pl

Adam Kiciński dla PAP: sprzedaż serii Wiedźmin osiągnęła 5 mln sztuk

Wiedźmin 3: „ukaże się na PC i na nowe, mocne sprzętowo konsole nowej generacji.”

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED poinformował, że łączna sprzedaż obu części Wiedźmina osiągnęła pułap 5 mln egzemplarzy. Kiciński potwierdził również, że zapowiedziany dziś Wiedźmin 3 ukaże się na konsole nowej generacji. To ostatnia część trylogii, ale seria będzie kontynuowana.

- Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie mieć miejsce w 2014 roku. Gra ukaże się w tym samym czasie na komputery PC i na nowe, mocne sprzętowo konsole nowej generacji - powiedział PAP Kiciński.

- Jest to także ostatnia część trylogii, w której będzie miał miejsce wielki finał fabuły. Nie jest to jednak jednoznaczne z końcem franczyzy. Franczyza będzie kontynuowana - dodał prezes CD Projekt RED, potwierdzając tym samym, że Wiedźmin 3 zamknie pewien etap fabularny, ale w przyszłości będą powstawać gry, osadzone w wiedźmińskim świecie.

adam kicincki wiedzmin 3 cd projekt

Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED potwierdził, że Wiedźmin 3 powstaje na konsole nowej generacji

- Wydatki inwestycyjne, przewidziane na Wiedźmina 3 są trochę większe niż na drugą część, ale nie wielokrotnie większe. Wejście w nową generację nie powoduje bowiem istotnego zwiększenia kosztów. Ten tytuł ma natomiast potencjał zyskowny wielokrotnie większy niż cokolwiek, co do tej pory zrobiliśmy - przyznaje.

Adam Kiciński oświadczył również, że magazyn Game Informer, którego nakład przekracza 8 mln egzemplarzy, przez najbliższe trzy tygodnie ma wyłączność na informację związaną z Wiedźminem 3. Ma to przełożyć się na sprzedaż gry, ponieważ łączny zasięg czasopisma przekracza 34 mln osób, a konwersja czytelnictwa na decyzje zakupowe wynosi 91 proc.

- Na przełomie lutego i marca zaprezentujemy się w innych magazynach i rozpoczniemy intensywną kampanię informacyjną. Jeszcze w pierwszej połowie roku pokażemy masę nowych materiałów. Bardzo ciekawie zapowiada się nasz występ na czerwcowych targach E3. W drugiej połowie roku będziemy chcieli zawrzeć umowy z dystrybutorami - wyjaśnia Kiciński.

Wspólnie z kampanią promocyjną Wiedźmina 3, CD Projekt RED zamierza intensywnie wspierać dalszą sprzedaż drugiej części serii. Spółka wierzy, że gra ma nadal duży potencjał i znacząco wpłynie na wyniki finansowe w 2013 roku.

CD Projekt RED jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie rynek wycenia warszawską grupę kapitałową na 682 mln złotych.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!