Skip to main content

Zwroty preorderów STALKER 2 - jest komentarz twórców

„To standardowa procedura”.

Wczoraj sieć obiegła informacja o tym, że klienci Microsoftu zaczęli otrzymywać zwroty pieniędzy za zamówienia przedpremierowe na grę STALKER 2: Heart of Chornobyl. Jeden z twórców postanowił skomentować sytuację.

Musieliśmy przełożyć datę premiery po rozpoczęciu wojny. Pierwotnie podczas Microsoft Extended E3 Show zapowiadaliśmy premierę na 2023 rok” - napisał Zakhar Bocharov ze studia GSC Game World. - „Microsoft zwraca zamówienia przedpremierowe na gry bez dokładnej daty premiery, to standardowa procedura”.

Gra będzie dostępna w przedsprzedaży na konsoli Xbox, gdy tylko ogłosimy dokładną datę premiery. 23 grudnia jest tymczasową datą zastępczą. Nie jesteśmy jeszcze gotowi publicznie podać nowej daty premiery. STALKER 2 nadal planujemy wydać w 2023 roku, przynajmniej na razie”.

Wyczekiwana produkcja ukraińskiego studia była już kilkukrotnie opóźniana i trudno przewidzieć, kiedy trafi do dystrybucji. Obecnie wielu pracowników GSC Game World walczy na froncie z najeźdźcą.

O STALKER 2 usłyszeliśmy po raz pierwszy jeszcze w 2010 roku. Rok później grę anulowano, a studio zostało rozwiązane. Obecnie tytuł zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X/S, na których będzie dostępny od premiery w abonamencie Game Pass.

Zobacz także