Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zmieńcie te ustawienia w Hogwarts Legacy. Od razu gra się lepiej

Domyślne ustawienia nie są najlepsze.

BLOG | Czy też macie wrażenie, że sterowanie kamerą w Hogwarts Legacy nie jest najwygodniejsze? Nie tylko wy. Domyślne ustawienia gry zaproponowane przez deweloperów są dość... dyskusyjne. Warto przy nich trochę pogrzebać.

Jedną z pierwszych rzeczy, które zmieniłem w ustawieniach Hogwarts Legacy, była czułość i przyspieszenie kamery. Myślałem, że być może tylko mnie irytowało jej zachowanie, ale nie - w sieci widzę coraz więcej narzekań na domyślne ustawienia. Krótko mówiąc: podkręćcie czułość kamery, a zmniejszcie jej przyspieszenie.

Domyślne ustawienia w grze wyglądają następująco:

  • Czułość kamery: 1
  • Przyspieszenie kamery: 1

Zdecydowanie lepszymi ustawieniami są:

  • Czułość kamery: 2
  • Przyspieszenie kamery: 0 (lub nieco więcej - ja ustawiłem 0,5)

Dlaczego to takie ważne? Wyłączenie przyspieszenia kamery powoduje, że osiąga ona maksymalną prędkość natychmiast, a nie stopniowo, rozpędzając się jak żółw. Zdecydowanie łatwiej ją przez to kontrolować. Trzeba jednak „skontrować” to ustawienie podbiciem czułości do wartości 2.

Jeśli już jesteśmy w temacie ustawień, to absolutnie nie zmieniajcie tonu głosu postaci - wszelkie wartości mniejsze lub większe niż 1 nadadzą mu robotycznego charakteru - jest to niestety błąd deweloperów. Jeśli podczas tworzenia postaci zmieniliście ton z „jedynki”, wciąż możeciecie to naprawić w ustawieniach dźwięku:

A jeśli szukacie większej immersji, to polecamy wyłączyć wyświetlanie minimapy - a potencjalnie także innych elementów - w ustawieniach interfejsu. Po wyłączeniu minimapy, drogę do celu może wam wskazywać magiczny kompas.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze