Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Złoto z World of Warcraft wydamy w innych grach Blizzarda

Przez WoW Token.

Blizzard ogłosił, że walutę WoW Token - kupowaną w World of Warcraft za złoto - można wymienić już nie tylko na 30 dni subskrypcji, ale także na zasilenie konta Battle.net, a więc na transakcje cyfrowe w innych grach tego producenta.

System Tokenów z czasem gry za złoto zadebiutował w kwietniu 2015 roku. „Kupony” kupić można we wbudowanym sklepie za 20 dolarów (ok. 75 zł) za sztukę i odsprzedać. Druga opcja to odwiedzenie domu aukcyjnego, gdzie Tokeny są sprzedawane za wirtualne złoto.

Teraz możemy jednak zamienić je także na fundusze dodawane do portfela Battle.net - 15 dolarów lub odpowiednik w lokalnej walucie.

Jak można się było spodziewać, Tokeny błyskawicznie rozeszły się na serwerach w regionach, gdzie nowa usługa jest już dostępna. Jak pokazuje serwis wowtoken.info, również ceny poszybowały w górę - w Europie o niemal 50 tysięcy sztuk złota.

Są pewne limity: w okresie 24 miesięcy kupić można maksymalnie 36 Tokenów, a w ekwipunku zmieścimy maksymalnie dziesięć jednocześnie, na wszystkich postaciach przypisanych do jednego konta World of Warcraft.

Funduszy dodanych na Battle.net nie można oczywiście „wyprowadzić” i zamienić na prawdziwe pieniądze.

Co kupimy za dodane środki? Mowa o przedmiotach kosmetycznych w samym World of Warcraft, ale także o skrzynkach z łupami w strzelance Overwatch czy pakietach kart w Hearthstone.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze