Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Tears of the Kingdom - naprawa broni i ich trwałość

Naprawianie broni białej, tarczy i łuku.

Wszystkie bronie, tarcze i łuki w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom mają pewien współczynnik wytrzymałości, a kiedy osiągnie on zero, przedmiot zwyczajnie się rozpada. Na tej stronie dowiesz się, jak działa ten system, jak zwiększyć trwałość broni oraz jak naprawić broń, tarczę oraz łuk.


Na tej stronie:


Naprawianie broni w Zelda Tears of the Kingdom

Teoretycznie gra oferuje funkcji naprawy broni, łuków i tarcz, ale istnieje pewna ukryta mechanika, która pozwala całkowicie naprawić wybraną broń. Trzeba tylko znaleźć stworzenie, które nazywa się Rock Octorok.

Najłatwiejsza do znalezienia lokacja Rock Octorok znajduje się tutaj (1), na zachód od Death Mountain. Przybliż mapę i zaznacz sobie miejsce tuż pod skałą w kształcie czaszki (2).

Na miejscu zobaczysz Rock Octoroka. Musisz się do niego zbliżyć, ale ruszaj się żwawo, bo co kilka sekund będzie w ciebie strzelał głazem. Chwyć broń, łuk lub tarczę, którą chcesz naprawić i zostaw ją przed Octorokiem - w obrębie obszaru, z którego zasysa powietrze (3) (naciśnij X w trakcie wyboru broni, by położyć ją na ziemi).

Octorok będzie przeżuwał twoją broń, a w trakcie tego procesu zobaczysz migotanie wokół jego głowy - to znaczy, że broń się odnowiła. Teraz przeciwnik wypluje twoją broń, która wyląduje na ziemi. Wystarczy ją podnieść.

Octorok nie tylko naprawi twoją broń i doprowadzi do stanu, jakby była całkowicie nowa, ale też nada jej jakiś losowy status. Nam trafiło się np. zwiększenie wytrzymałości.

Aby ponownie skorzystać z „usług” Octoroka, by raz jeszcze odnowić tę samą broń, musisz poczekać na Blood Moon, czyli czerwony księżyc.


Jak zwiększyć trwałość broni i tarczy

Możesz zwiększyć wytrzymałość broni w grze, korzystając z mocy Fuse, czyli łącząc je z jakimś materiałem. Zazwyczaj najdłużej wytrzymują cenne przedmioty, np. kamienie szlachetne (Gems), jednak każdy materiał zwiększy nieco żywotność broni. Łuki nie obsługują mocy Fuse, więc ta metoda na nie nie zadziała.

Im mocniejsza bazowa broń, do której „doczepiasz” materiał, tym trwalszą kombinację otrzymasz. Powszechna, spróchniała (decayed) broń wytrzyma znacznie krócej niż nieskazitelna broń znaleziona w Dephts (głębinach) czy broń Zonai.

W taki sam sposób działają tarcze, więc możesz połączyć je z jakimś kamieniem szlachetnym (jeśli możesz sobie na to pozwolić) lub jakimś innym materiałem, by ten „zbierał” najpierw ciosy zamiast samej tarczy.


Jak sprawdzić stan broni, tarczy i łuku

Stan broni nie jest niestety określony żadnym wskaźnikiem czy paskiem, jednak gra pokazuje, że broń jest nowa, a także że niedługo się rozpadnie.

W ekwipunku oraz na pasku wyboru broni, tarczy i łuku możesz zobaczyć dwa wskaźniki. Błyskająca iskra (4) informuje, że broń jest całkiem nowa, natomiast migający czerwony kolor (5) ostrzega, że broń jest na granicy trwałości i rozpadnie się po jednym lub kilku celnych trafieniach.

Gdy ekwipujesz broń na granicy trwałości, zobaczysz też na ekranie napis „Your [nazwa broni] is badly damaged” - czyli „twoja broń jest mocno uszkodzona”.

Wszystkie bronie bez iskry i bez migotania na czerwono nie są ani nowe, ani na granicy trwałości - ale nie ma sposobu, by dowiedzieć się, na jakim dokładnie etapie tego „pośredniego stadium” się znajdują.

Następnie: Zelda: Tears of the Kingdom - paralotnia: jak zdobyć i zmienić wygląd

Spis treści: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Zelda: Tears of the Kingdom - Autobuild: jak zdobyć i używać

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze