Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Breath of the Wild - ulepszanie zbroi i stroju: gdzie są Great Fairy Fountains

Większa wytrzymałość ubrania.

W The Legend of Zelda: Breath of the Wild możesz ulepszać poszczególne elementy ubioru i zbroi, co zwiększy ich wytrzymałość i sprawi, że będziesz otrzymywał mniejsze obrażenia od ataków. W tym celu musisz jednak znaleźć Great Fairy Fountain, czyli fontanny wielkich wróżek.

Z tej strony dowiesz się, jak ulepszać zbroję, a także poznasz lokalizację wszystkich wróżek.


Na tej stronie:


Czym są Great Fairy Fountains

Elementy zbroi możesz ulepszać u wróżek mieszkających w wielkich kwiatach (1). Najpierw przyjrzymy się, jak to robić, a dokładne lokalizacje tych postaci znajdziesz w ostatniej sekcji.

Aby w ogóle skorzystać z usług wróżki, musisz jej zapłacić. W świecie znajdziesz cztery wróżki, a koszt odblokowania zwiększa się z każdą kolejną wróżką:

  • pierwsza Great Fairy Fountain - 100 Rupees
  • druga Great Fairy Fountain - 500 Rupees
  • trzecia Great Fairy Fountain - 1000 Rupees
  • czwarta Great Fairy Fountain - 10 000 Rupees

Nie istnieje „odpowiednia” kolejność odkrywania wróżek. Dla przykładu, niezależnie którą wróżkę odwiedzisz jako drugą, odblokowanie jej usług będzie kosztować 500 Rupees.

Każda kolejna opłacona wróżka odblokowuje kolejny poziom ulepszeń. Jeżeli odblokowałeś jedną wróżkę, możesz ulepszyć każdy element ubioru o jeden poziom, jeżeli odblokowałeś dwie wróżki, możesz ulepszyć zbroję o dwa poziomy - itd.


Ulepszanie zbroi i stroju

Aby ulepszyć dany element ubioru, porozmawiaj z opłaconą wróżką, a otworzy się menu ekwipunku.

Po wskazaniu konkretnego elementu ubioru, zobaczysz listę wymaganych do ulepszenia oraz posiadanych materiałów (2), a także wytrzymałość danego przedmiotu (3) przed i po ulepszeniu. Liczba gwiazdek (4) przy przedmiocie oznacza jego aktualny poziom - bez ulepszeń jest to jedna gwiazdka.

Na powyższym obrazku zamierzamy więc ulepszyć Hylian Tunic do drugiego poziomu - dwóch gwiazdek. Dzięki temu wytrzymałość zbroi zwiększy się z 5 do 8. Wymagane materiały do przeprowadzenia ulepszenia to - oprócz zbroi - 8 Bokoblin Horn i 5 Bokoblin Fang.

W miarę ulepszania, rzadkość i cenność wymaganych materiałów będzie rosła. Jeżeli ulepszysz każdy element zestawu co najmniej dwa razy, możesz otrzymać dodatkowy bonus, np. zwiększone obrażenia od konkretnego żywiołu.


Lokalizacja Great Fairy Fountains

Poniżej lokacje wszystkich czterech wróżek:

Region Duelling Peaks (wróżka Cotera)

Ta fontanna znajduje się w Kakariko Village. Kiedy wejdziesz do miasta od zachodniej strony, wejdź po wzgórzu, by znaleźć kapliczkę Ta'loh Naeg Shrine. Miń ją i idź dalej w górę, a znajdziesz wróżkę.

Region Akkala (wróżka Kaysa)

Ta wróżka znajduje się w południowo-wschodniej części regionu Akkala, na szczycie klifu. Najłatwiej dotrzeć tam, wykonując szybką podróż do wieży Akkala Tower i lecąc z niej na południowy wschód. Na klifie powinieneś zobaczyć kapliczkę Dah Hensho Shrine - udaj się od niej bezpośrednio na wschód.

Region Tabantha (wróżka Mija)

Udaj się na południe najbardziej wysuniętej na wschód części Tabanthy. Podążaj w kierunku wieży i spójrz na południe - wróżka będzie znajdować się przy klifie.

Region Gerudo Desert (wróżka Tera)

Ta fontanna znajduje się w południowo-zachodnim rogu mapy, w miejscu, gdzie widać na niej duży szkielet. Podążaj właśnie w kierunku tego szkieletu, najlepiej korzystając z piaskowych fok (Sand Seal) jako środka transportu.

Kiedy dotrzesz na miejsce, burza piaskowa otaczająca to miejsce powinna zniknąć, odsłaniając Great Fairy Fountain. W okolicy jest też kapliczka Hawa Koth Shrine, dzięki której wykonasz szybką podróż do tego miejsca.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze