Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zakończono testy beta darmowej gry sieciowej War Thunder

Japończycy otrzymali własne czołgi.

Zakończyły się trwające trzy lata testy nastawionej na sieciową zabawę gry akcji War Thunder. Twórcy tytułu ze studia Gaijin Entertainment udostępnili dzisiaj pełną wersję tej darmowej produkcji. Opublikowano też nową łatkę o numerze 1.65.

W związku z oficjalną premierą, autorzy przygotowali kilka niespodzianek. Osoby, które zalogują się przed końcem roku, otrzymają „kartę bonusową”. Natomiast w okresie świątecznym odbędą się wydarzenia specjalne, w których będzie można zdobyć między innymi pojazdy typu premium.

Wspomniana aktualizacja - zatytułowana „Ścieżka Samuraja” - wprowadza 30 czołgów dla frakcji japońskiej. Wśród przygotowanych maszyn znalazły się między innymi lekkie i średnie wozy pancerne, a także działa samobieżne oraz zestawy przeciwlotnicze.

Dodane pojazdy pochodzą z różnych okresów historycznych - między innymi dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej.

Nie zabrakło też nowych maszyn - zarówno pancernych, jak i latających - dla pozostałych czterech frakcji, czyli USA, Niemiec, Anglii i ZSRR. Twórcy podkreślają, że wraz z publikacją łatki 1.65, wszystkie dostępne w grze kraje dysponują własnymi samolotami oraz czołgami, których liczba wynosi 800.

Aktualizacja „Ścieżka Samuraja” oferuje również dwie kolejne mapy - Opuszczona Fabryka i 38 Równoleżnik. Pierwsza pozwala graczom toczyć zmagania na industrialnym obszarze, wypełnionym różnego rodzaju maszynami i rampami załadunkowymi.

Druga lokacja umiejscowiona jest na Półwyspie Koreańskim. W przeciwieństwie jednak do innych plansz dostępnych w War Thunder, poziom osadzono już po II wojnie światowej.

Ciekawostką może być fakt, że twórcy wprowadzili także trójwymiarowe kokpity do każdego samolotu znajdującego się w produkcji. Co więcej, posiadają działającą awionikę.

Przedstawiciele Gaijin Entertainment zaznaczają jednocześnie, że zakończenie testów nie oznacza, że gra nie będzie dalej rozwijana. Wręcz przeciwnie - w planach są kolejne nowości, które zostaną dodane w przyszłym roku.

Cover image for YouTube videoWar Thunder Universe: Game Released!

Jedną z najważniejszych jest trzeci - poza samolotami i czołgami - rodzaj maszyn, którymi będą mogli pokierować gracze: łodzie bojowe. Opcja zabawy marynarką znajduje się obecnie w fazie wstępnych testów.

Twórcy zamierzają również rozbudować dotychczasowe warianty zabawy, a także zaimplementować kolejne frakcje. Skupią się również na rozwoju elementów związanych z e-sportem.

Autorzy będą też kontynuować prace nad zapowiedzianą niedawno strzelanką Enlisted. Tytuł pozwoli wziąć udział w bitwach toczonych na różnych frontach II wojny światowej.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

War Thunder

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze