Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fan War Thunder ujawnił tajne dokumenty wojskowe, chcąc pomóc twórcom

Challenger 2 nie doczeka się zmian.

Jeden z miłośników sieciowego War Thunder opublikował na forum dyskusyjnym gry tajne dokumenty wojskowe na temat czołgu Challenger 2. Chciał wskazać deweloperom miejsca, w których popełnili błędy przy tworzeniu modelu pojazdu.

Użytkownik o pseudonimie „Fear_Naught” jest podobno oficerem w Wielkiej Brytanii, właśnie w jednostkach czołgowych. W celu poparcia argumentów ujawnił ujęcia z podręcznika pod nazwą AESP (Army Equipment Support Publication).

Cover image for YouTube videoTHE SHOOTING RANGE 146: Challenger 2 / War Thunder

„Jak wspominałem już kilka razy, złożona natura konstrukcji jest niekiedy trudna do pokazania na zdjęciach. W przypadku Challengera 2 jest tak skomplikowana, że nie winię Gaijin [twórców gry] za błędy. Chcę tylko wskazać miejsca, w których się mylą” - napisał na forum.

Czołgi Challenger 2 weszły do użycia już w 1998 roku, lecz pozostają w linii do dzisiaj. Nie powinno więc dziwić, że ujawnianie szczegółowych detali konstrukcyjnych jest przestępstwem, za które w UK można trafić do więzienia nawet na 14 lat.

„Mamy pisemne potwierdzenie od Ministerstwa Obrony, że te dokumenty pozostają tajne. Dalsza ich publikacja oznacza naruszenie Ustawy o Sekretach, co widać w nagłówku publikacji” - napisał moderator forum dyskusyjnego War Thunder.

Challenger 2 w War Thunder

„Zapewne zdajesz sobie z tego sprawę, ponieważ jako żołnierz podpisałeś deklarację, że rozumiesz tę ustawę i wynikające z niej obowiązki” - dodał niejaki „Templar”.

Temat został szybko zamknięty, Fear_Naught otrzymał ostrzeżenie, a inny przedstawiciel Gaijin Entertainment zapewnił, że model Challenger 2 w War Thunder nie doczeka się żadnych zmian na bazie takiego kontrowersyjnego źródła.

„Wyraźnie zastrzegamy, że nie zajmujemy się żadnymi materiałami, jeśli nie są publicznie dostępne i w pełni odtajnione, wraz z potwierdzeniem tego faktu” - dodał Scott „Smin1080p” Maynard.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

War Thunder

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze