Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

War Thunder wkracza w „Nową Erę”

Dodano maszyny z Zimnej Wojny, mapy i widok strzelca z kamerą FPP.

Gaijin Entertainment poinformowało, że sieciowe War Thunder wzbogaciło się o znaczącą aktualizację, oznaczoną numerem 1.71. Patch o kreatywnej nazwie „Nowa E.R.A.” wprowadza między innymi VI poziom drzewka dla jednostek naziemnych.

Oznacza to ponad trzydzieści unikalnych maszyn z różnych okresów XX wieku, dodatkowe lokacje oraz ulepszenia w systemie rozgrywki, takie jak widok strzelca samolotu z perspektywy pierwszej osoby.

Nowe maszyny

Nowoczesne jednostki naziemne z VI poziomu to maszyny z lat 60. i 70. XX wieku, wyposażone w ówczesnej technologie, w tym pierwsze pancerze reaktywne, stabilizatory dział, wyrzutnie granatów dymnych, zawieszenie hydrauliczne czy przeciwpancerne pociski kierowane.

Twórcy zapewniają, że „pojedynki będą bardziej dynamiczne i zróżnicowane”, choć dopiero czas pokaże, jak wprowadzenie bardziej zaawansowanych maszyn wpłynie na balans zabawy.

Pierwsze pojazdy VI poziomu to sowieckie T-64A i BMP-1, amerykańskie M60A1 Rise (P), MBT-70, brytyjskie Chieftain Mk.10 i FV102 Striker oraz niemiecki KPz 70.

W planach na przyszłość jest jeszcze między innymi samolot szturmowy XA-38 Grizzly czy też radziecki dwusilnikowy samolot-amfibia Be-6.

Klasyczne BMP-1

Przygotowano także trzy mapy. Przesmyk Fulda zlokalizowano przy granicy Niemiec. Wraz z aktualizacją 1.71 pojawiła się również Ogród Imperatora. Jak wskazuje nazwa, rozgrywkę ulokowano w japońskiej wiosce, leżącej u podnóża góry. Fani bitew powietrznych, rozgrywanych w trybie realistycznym, zmierzą się nad trzecią lokalizacją, Lasem Hürtgen.

Do tego wspomniany widok strzelca samolotu z perspektywy pierwszej osoby, wprowadzany w ponad pięćdziesięciu maszynach latających.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

War Thunder

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze