Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zagadki logiczne i sny w magicznym Dreams od Media Molecule

Obszerny gameplay.

Przedstawiciele studia Media Molecule ujawnili podczas imprezy Paris Games Week obszerny materiał z rozgrywki w grze Dreams, które opisać można najlepiej jako „przygodowy edytor zagadek”.

Gracz manipuluje obiektami w przygotowanych przez twórców i innych graczy snach, w celu dotarcia do drzwi przenoszących do kolejnego świata.

Naszym „kursorem” jest sympatyczny Imp, którym sterujemy między innymi za pomocą belki świetlnej pada DualShock 4. Jako Imp możemy przejąć kontrolę nad dowolną postacią i pojazdem w śnie.

Demonstracja obejmowała między pokaz możliwości w zakresie tworzenia własnych obiektów w lokacjach, a także zagadkę logiczną ze szczurem-bibliotekarzem. Twórcy zapewniali, że wszystkie widoczne obiekty zostały przygotowane w grze.

Pod koniec materiału jest też krótkie spojrzenie na kooperację czy modyfikowanie elementów sceny. Dreams ma pozwolić przygotować własne mini-produkcje w dowolnym gatunku, od strzelanek do wyścigów.

Testy wersji beta rozpoczną się w przyszłym roku, tylko na PlayStation 4.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze