Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Z nimi powalczymy w Hogwarts Legacy. Lista potworów i przeciwników

Hogwart nie jest taki bezpieczny.

Hogwart’s Legacy to jedna z bardziej oczekiwanych gra tego roku. Nic dziwnego, w przeciwieństwie do poprzednich gier ze świata Harry’ego Pottera, nowy tytuł został skierowany również do starszych i bardziej wymagających graczy. Produkcja zaoferuje między innymi złożony system walki i zróżnicowanych wrogów.

Oto niektórzy przeciwnicy, z którymi wkrótce przyjdzie nam się zmierzyć. Trzeba przyznać, że lista już teraz robi wrażenie.


Akromantule

Te wielkie, mięsożerne pająki o ośmiu ślepiach zostały odkryte pod koniec XVIII wieku na wyspie Borneo. Poza imponującymi rozmiarami mogą też poszczycić się wyjątkową inteligencją oraz umiejętnością posługiwania się ludzką mową. Rozdrażnione wydają charakterystyczny dźwięk klekotania, a także strzelają śmiercionośnym jadem.

Obecność akromantul w Hogwart’s Legacy wzbudza obawy o kanoniczność gry. W książkach o Harrym Potterze czytamy, że kolonia pająków w Zakazanym Lesie została założona wiele lat później.

Czarnoksiężnicy

W Dziedzictwie Hogwartu nie zabraknie oczywiście ludzkich przeciwników. Jednym z głównych antagonistów będzie Victor Rookwood - czarnoksiężnik konspirujący z grupą zbuntowanych goblinów przeciwko czarodziejskiemu porządkowi. Na zaprezentowanych gameplayach widać też, że posiada on spore grono sprzymierzeńców, którzy staną nam na drodze.

Victor jest prawdopodobnie przodkiem Augustusa Rookwooda, jednego z popleczników Lorda Voldemorta.

Dementorzy

Przerażające istoty o nieznanym pochodzeniu, które pozbawiają ludzi pozytywnych uczuć i nadziei. Nie do końca wiadome jest jednak, czy żywią się one szczęściem, czy też - jak twierdził profesor Remus Lupin - pozbawiają go innych, by rozkoszować się rozkładem i rozpaczą.

Istoty mierzą około trzech i pół metra wzrostu i ukrywają swoje oblicza pod ciemnymi pelerynami. Ich ciała przypominają topielców - są szare, oślizgłe i pokryte liszajami. W walce z nimi wykorzystywane jest zaklęcie Patronusa, które materializuje pozytywną energię.

Dementorzy mogą też pozbawić człowieka duszy.

Gobliny

Gobliny to człekokształtne, niewysokie istoty o długich kończynach oraz spiczastych uszach. Cechują się niebywałą inteligencją oraz bardzo dużymi zdolnościami magicznymi. Wiele z nich zajmuje się wytwórstwem broni i zbroi lub pracą w sektorze bankowo-finansowym (do goblinów należy też największy czarodziejski bank).

Akcja gry rozgrywa się w trakcie jednej z rebelii goblinów. Na czele buntowników stanie niejaki Ranrok.

Inferiusy

Inferiusy to ożywione za pomocą czarnej magii ludzkie zwłoki, w pełni zależne od czarnoksiężnika, który rzucił na nie zaklęcie. Są one niewrażliwe na większość zaklęć, jednak można je pokonać ogniem. W grze prawdopodobnie użyjemy zaklęcia Incendio bądź klątwy Szatańskiej Pożogi (skutecznej w walce z wieloma wrogami).

Inferiusy zaprezentowane w materiałach promocyjnych przypominają bardziej zaczarowane szkielety, jakie pojawiały się już w grach o Harrym Potterze.

Smoki

Jedne z najniebezpieczniejszych magicznych stworzeń, których rozmiary i wygląd są zależne od rasy. Posiadają długie szyje i stosunkowo niewielkie, trójkątne głowy, a ich ogon stanowi nawet połowę całego ciała. Skóra drapieżników pokryta jest łuską, a na grzbietach mogą pojawić się kolce. Smoki potrafią latać i zionąć ogniem. Części ich ciał używa się do produkcji różdżek, eliksirów oraz odzieży ochronnej.

Smok, który pojawia się w udostępnionym gameplayu, to najprawdopodobniej Czarny hebrydzki.

Trolle

Humanoidalne, mierzące od trzech do czterech metrów stworzenia, nie przejawiające żadnych zdolności magicznych. Trolle cechują się jednak dużą brutalnością, co w połączeniu z ich siłą fizyczną oraz dużą odpornością na magię, czyni z nich nie lada przeciwników. Do ich największych słabości - które na pewno warto wykorzystać w starciu - należą niski iloraz inteligencji oraz mała zwinność.

W książkach o Harrym Potterze występują trzy rasy trolli. Ten, które widzimy w zwiastunie gry, przypomina trolla górskiego.

To najpewniej nie wszyscy przeciwnicy, jakich przygotowali dla nas twórcy ze studia Avalanche Software. Czarodziejski świat pełen jest ciekawych stworów, które zasługują na to, by pojawić się w nadchodzącym tytule. Gdybym mógł dopisać kogoś do tej listy, byłyby to na pewno Śmierciotule - upiorne istoty, które zjadają ludzi w ich własnych łóżkach.

Read this next