Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Yakuza 5 ukaże się w Europie w połowie listopada - raport

Na PlayStation 3.

Gra akcji Yakuza 5 ukaże się w Europie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Datę debiutu ustalono na połowę listopada, tylko na PlayStation 3.

Trzeba odkurzyć PS3

Informację ujawniono na oficjalnym blogu firmy, lecz wzmiankę o listopadzie szybko usunięto. Nie jest obecnie jasne, czy jej publikacja była przedwczesna, czy wynikała z pomyłki.

„Niestety jest to nieco później niż byśmy chcieli, ale kilka dziwnych błędów z lokalizacją wywołało opóźnienie” - wyjaśnia Sega.

„Bez wdawania się w szczegóły, niektórym elementom produkcji nie podobało się przejście z japońskiego na angielski tekst. Musieliśmy zajrzeć do kodu źródłowego w poszukiwaniu rozwiązania, co zajęło dłużej niż oczekiwaliśmy.”

Yakuza 5 to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z Yakuza 4. Wcielamy się w Kazumę Kiryu i cztery inne postacie. Akcja toczy się w pięciu japońskich miastach. Twórcy zadbali o liczne mini-gry, nowy system walki i poboczne historie Another Drama, koncentrujące się na każdym z bohaterów.

Produkcja debiutowała w Japonii w marcu 2012 roku. W tym kraju wydano już kolejną odsłonę - Zero - i trwają prace nad Yakuza 6, z premierą pod koniec przyszłego roku, już na PlayStation 4.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze