Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyszukiwarka Xbox jest trochę lepsza po ostatniej aktualizacji

Są też nowe opcje zasilania.

Kwietniowa aktualizacja oprogramowania konsol Xbox powinna być już dostępna, wprowadzając szereg usprawnień w systemie wyszukiwania oraz w zarządzaniu zasilaniem.

Patch rozprowadzany jest w falach, lecz jeszcze w tym tygodniu powinien być dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Najważniejszą innowacją jest zapewne przeprojektowana wyszukiwarka, z wynikami prezentowanymi w formie galerii, szybkim dostępem do filtrów (przewijanych za pomocą LB/RB), czy też szybkim przeszukiwaniem YouTube z poziomu zakładki „Filmy i TV”.

Nowy ekran włączymy w dowolnym miejscu interfejsu konsoli, wciskając po prostu przycisk Y. Można też skorzystać z ikony lupki w ramach paneli Guide lub standardowo, z przycisku na górze ekranu głównego.

Nowa wyszukiwarka

Druga ważniejsza innowacja to możliwość dostosowania „godzin aktywności” konsoli dla osób, które korzystają z wprowadzonej niedawno funkcji automatycznego usypiania urządzenia w okresie bezczynności.

W czasie aktywności konsole Xbox będą włączały się błyskawicznie, wspierając także dodatkowe funkcje, takie jak Remote Play czy zdalne pobieranie. Poza tymi godzinami sprzęt wyłączy się „w pełni”, zmniejszając pobór prądu do 0,5 W (w porównaniu z 10-15 W podczas „aktywnego” spoczynku).

Wszystko to pokłosie aktualizacji z lutego, w ramach której wprowadzono automatyczne przechodzenie w stan uśpienia (ale ten aktywny, opisany powyżej). Teraz można najwyraźniej pójść jeszcze o krok dalej, całkowicie wyłączając konsolę, choćby na noc.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze