Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wysyp ocen 10/10 dla Resident Evil 4. Mamy kolejny świetny remake

Capcom trafia w dziesiątkę.

Choć do premiery Resident Evil 4 Remake został jeszcze tydzień, w sieci zaczęły pojawiać się recenzje najnowszej produkcji Capcomu. Wynika z nich, że mamy do czynienia z rewelacyjną pozycją.

Tak wczesne udostępnienie gry recenzentom wskazuje, że Capcom pewien jest jakości Resident Evil 4 Remake, a pierwsze oceny to potwierdzają. Mnóstwo redakcji pokusiło się nawet o wystawienie grze najwyższej noty, choć nie brak też niezadowolenia. Najwyraźniej odświeżone przygody Leona spełniają oczekiwania, jednak pewne zmiany mogą nie przypaść do gustu najwierniejszym fanom.

Oto oceny, jakie recenzenci wystawili Resident Evil 4 Remake:

Recenzenci podkreślają, że Capcomowi udało się w wyśmienity sposób zmodernizować klasyczną grę i zapewnić odpowiedni balans pomiędzy tym, co znamy z oryginału a tym, co twórcy postanowili zmienić. Gra oferuje sporo zawartości, a historia została przebudowana w taki sposób, że remake zyskuje na odbiorze i pogłębia niektóre wątki.

Wśród wad znajdziemy przede wszystkim nieco toporny sposób poruszania postacią czy zbytnie nastawienie na akcję, co akurat nie powinno dziwić fanów oryginału. Z gry niewiele wycięto, choć w remake'u zabraknie walki z jednym bossem, a inne zostały przeprojektowane. Całokształt wypada jednak znakomicie, co widać po bardzo wysokich notach.

W naszej recenzji Resident Evil 4 Remake wystawiliśmy grze ocenę 8/10. W serwisie Metacritic gra może pochwalić się średnią 93% na PC i PlayStation 5 oraz 91% na Xbox Series X/S. Gra zadebiutuje 24 marca, czyli w przyszły piątek.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Resident Evil 4 Remake

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze