Skip to main content

Wydawca wstrzymuje sprzedaż Batman: Arkham Knight na PC

Z przeprosinami.

Firma Warner Bros. postanowiła wstrzymać sprzedaż gry Batman: Arkham Knight na PC, przynajmniej w kontrolowanych przez siebie kanałach dystrybucji.

Na PC brakuje niektórych opcji graficznych z konsol

„Chcemy przeprosić osoby doświadczające problemów z działaniem Batman: Arkham Knight na PC” - napisano w komunikacie. „Traktujemy te sprawy bardzo poważnie i dlatego zdecydowaliśmy się wstrzymać dalszą sprzedaż wersji na komputery osobiste, podczas gdy pracujemy nad tymi kłopotami i staramy się sprostać własnym standardom jakości.”

Gra jest więc niedostępna do zakupu na Steamie, lecz wersje pudełkowe nadal bez problemów nabyć można w innych sklepach. Wydawca nie podał, kiedy tytuł wróci do dystrybucji cyfrowej. Zainstalowane już kopie nie są blokowane i można je włączyć.

Taka reakcje ze strony wydawcy sugeruje, że rozwiązanie problemów z wersją PC jest bardziej skomplikowane, niż mogło się wydawać - nie wystarczy prostka łatka.

Batman: Arkham Knight natychmiast po premierze spotkało się z falą krytyki. Na komputerach osobistych zdecydowano się wprowadzić blokadę do 30 klatek na sekundę i ograniczono dostępne efekty graficzne, a płynność działania i tak jest wyjątkowo niska.

„Problemem jest pospiesznie przygotowana, po prostu fatalna konwersja, która nigdy nie powinna trafić w takiej formie do sprzedaży, przy tak wysokiej przecież cenie. Lepszym rozwiązaniem byłoby opóźnienie premiery wersji PC i staranne jej przygotowanie” - napisał wczoraj Damian. Jak widać, Warner Bros. zgadza się z takim stanowiskiem, nawet jeśli nieco za późno.

Zobacz na YouTube

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Zobacz także