Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dropsy - wydano nietypową przygodówkę

Trudne życie clowna.

Niezależna firma wydawnicza Devolver Digital opublikowała nietypową grę przygodową Dropsy, na PC i komputery Mac.

Zwykły dzień w życiu clowna

Sfinansowana na Kickstarterze produkcja opowiada o przygodach tytułowego clowna, starającego się oczyścić swoje imię po katastrofalnym w skutkach pożarze w cyrku.

Bohatera kontrolujemy za pomocą myszy, w myśl zasad z klasycznych produkcji point'n'click. Również „pikselowa” oprawa nawiązuje do czasów świetności tego gatunku.

Zbieramy więc przedmioty, rozwiązujemy zagadki logiczne i prowadzimy dialogi - te ostatnie tylko za pomocą ikon, ponieważ gra jest całkowicie pozbawiona tekstu.

„Tak zwani eksperci powiedzą, że gatunek »niemych przygodówek point'n'click z clownami« jest martwy, ale badania pokazują, że jest zgoła inaczej” - komentuje w swoim stylu Fork Parker, menedżer Devolver Digital. „No i w grze nie ma tekstu, więc oszczędzamy miliony na tłumaczeniu.”

Dropsy można już kupić w serwisach dystrybucji cyfrowej. Cena na Steamie wynosi obecnie 9 euro (ok. 38 zł). Twórcy nie odpowiadają za wywołane koszmary.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły