Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekła pierwsza godzina Forspoken. Gameplay pokazuje początek gry

Uwaga na potencjalne spoilery.

W sieci pojawił się obszerny gameplay z Forspoken. Nagranie pokazuje sam początek przygody i zdradza wiele nowych szczegółów fabularnych, więc lepiej uważać na spoilery.

Na forum Resetera opublikowano post, w którym osadzono film z rozgrywki. Co prawda został już on usunięty z YouTube, ale forumowicze udostępnili plik wideo w zewnętrznym serwisie. Nagranie pochodzi z PS5, a wykonano je w trybie jakości, czyli w 30 klatkach na sekundę. Niestety, rozdzielczość materiału wynosi zaledwie 720p, więc obraz nie wygląda zbyt przejrzyście.

Film skupiony jest na historii i przedstawia wiele elementów fabularnych, o których twórcy już wspominali, jednak dotąd nie mieliśmy okazji ich zobaczyć. Tym samym odradzamy pobieranie pliku tym, którzy wyczekują nowej produkcji Square Enix i nie chcą psuć sobie zabawy. Radzimy też uważać na spoilery, na jakie niewątpliwie natraficie w sieci. Jeśli jednak nie stanowi to dla was problemu, to początek przygody jest całkiem ciekawy i może przekonać niektórych do wypróbowania gry.

Przeciek zdradza pierwszą godzinę gry i głównie pokazuje życie Frey przed tym, jak trafiła do magicznego świata Athii. Możemy nieco lepiej poznać główną bohaterkę oraz problemy, z jakimi się boryka. Nagranie pokazuje też okoliczności, w jakich Frey przenosi się do innej rzeczywistości oraz co się jej przytrafia „po drugiej stronie lustra”. Możemy też lepiej przyjrzeć się interakcji z postaciami niezależnymi.

Forspoken to RPG akcji, którego fabuła śledzi losy zwyczajnej dziewczyny z Nowego Jorku, która przenosi się do magicznego świata rodem z serii Final Fantasy. Młoda bohaterka musi pomóc mieszkańcom Athii i odnaleźć drogę do domu. Gra zadebiutuje 24 stycznia wyłącznie na PS5 i PC, jednak w przypadku komputerów osobistych wymagania są bardzo wysokie i lepiej zapoznać się z nimi przed zakupem.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze