Skip to main content

Wyciekła data premiery Street Fighter 6. Czerwiec zapowiada się gorąco

Ujawniono też trzy edycje gry.

Wygląda na to, że Street Fighter 6 ukaże się w pełnej wersji już 2 czerwca przyszłego roku. Taka data widniała przez jakiś czas w sklepie PlayStation Store, gdzie ujawniono też trzy wydania gry.

Poza edycją standardową widniało też Deluxe oraz Ultimate. Te edycje zaoferują rzekomo przepustkę sezonową na pierwszy rok wsparcia, a także dodatkowe stroje dla postaci. Poza tym opisy nie różnią się żadnymi szczegółami, więc możliwe, że nie zostały jeszcze ukończone. Można spodziewać się bowiem, że Ultimate zaoferuje coś więcej.

Już jutro nad ranem odbędzie się impreza The Game Awards. Możliwe, że właśnie podczas tego wydarzenia Capcom planuje oficjalne ujawnienie informacji.

W przypadku Street Fighter 6 oficjalnie mowa jak na razie wyłącznie o 2023 roku. Japoński wydawca podawał niedawno, że w obecnym roku fiskalnym ma już tylko jeden duży tytuł - Resident Evil 4, zaplanowane na 24 marca. Rok fiskalny kończy się właśnie w marcu, więc bijatyka musiałaby ukazać się po tym terminie, co leży w zgodzie z informacjami ujawnionymi w PlayStation Store.

Jeśli dodać do tego doniesienia z innego sklepu - tym razem mowa o witrynie Microsoftu - połowa przyszłego roku zapowiada się całkiem interesująco. Jak wczoraj informowaliśmy, Diablo 4 jest podobno planowane na 5 czerwca.

Wracając do Street Fighter 6, Capcom potwierdził niedawno, że jeszcze w tym miesiącu przeprowadzi drugą fazę zamkniętych testów bijatyki Street Fighter 6 na PC (przez Steam), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Start 16 grudnia, a zakończenie – trzy dni później.

Zobacz także