Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekła data premiery Diablo 4. Jeszcze trochę poczekamy

Dane prosto od Microsoftu.

Diablo 4 ukaże się 5 czerwca przyszłego roku. Doniesienia są nieoficjalne, lecz pochodzą z całkiem wiarygodnego źródła - prosto z serwerów Microsoft Store.

Wieści opublikował na Twitterze niejaki „ALumia_Italia”, który nie od dzisiaj zajmuje się analizowaniem tych lepiej ukrytych elementów infrastruktury producenta Xboksów. Jak dodał, produkcja ma obejmować 80 GB plików. Sprecyzował też, że mowa o premierze o godzinie 23:00, co w niektórych krajach może oznaczać już 6 czerwca.

Termin brzmi dość nietypowo, lecz doniesienia leżą w zgodzie z tym, co napisał wczoraj inny leaker, Tom Henderson. Według nieco Diablo 4 ukaże się najpóźniej w czerwcu przyszłego roku.

Zagramy zapewne wcześniej, ponieważ w planach są rzekomo jeszcze testy, dostępne dla osób, które złożą zamówienia przedpremierowe. Preordery powinny podobno wystartować już w najbliższy piątek, po ujawnieniu szczegółów na imprezie The Game Awards. Być może właśnie wtedy poznamy także oficjalną datę premiery.

Blizzard podgrzewa atmosferę przed pokazem. Studio odświeżyło niedawno szatę graficzną kont marki w mediach społecznościowych i opublikowało krótki teaser z zamaskowanymi postaciami w kapturach, trzymających latarnię, kadzidło oraz inne ceremonialne przedmioty.

Według dotychczasowych zapowiedzi produkcja prezentuje się jak połączenie najlepszych elementów z Diablo 2 i 3. Twórcy stawiają jednocześnie na mroczniejszy klimat, którego brak krytykowano w poprzedniej odsłonie - ta miała zresztą także sporo innych problemów. Główną antagonistką będzie Lilith, córka Mephisto.

Read this next